Piotr Nowak – trener obornickich Wilków

468

Dziś prezentujemy Wam sylwetkę trenera Klubu Judo w Obornikach Śląskich:

Instruktor sportu ze specjalnością judo. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia.
Posiada stopień II dan Judo oraz I dan ju-jitsu.
Zawodnik judo i ju-jitsu, trenował w Międzynarodowej Federacji Modern Ju-Jitsu oraz Głogowskim Klubie Judo. Następnie startował w barwach Gwardii Wrocław, a obecnie AZS AWF Wrocław.
Medalista Mistrzostw Polski ju-jitsu w grupie junior i senior oraz Drużynowych Mistrzostw Polski w Judo.
Posiada stopień Sędziego Związkowego Polskiego Związku Judo.
Współpracuje jako fizjoterapeuta z kadrami narodowymi Podnoszenia Ciężarów osób niepełnosprawnych i Lekkiej Atletyki osób niepełnosprawnych oraz Kadrą Narodową Baseball’u i Kadrą Narodową Judo.

„Od najmłodszych lat miałem wiele do czynienia ze sportem, mój ojciec jest trenerem judo, więc wybór odpowiedniej dla mnie dyscypliny sportowej nie był przypadkiem. Poza judo i sportami walki interesuję się również innymi formami aktywnego spędzania czasu – głównie biegami długodystansowymi i biegami ultra. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, staram się więc rozwijać swoje pasje jednocześnie, specjalizując się w fizjoterapii sportowej. Prowadzenie zajęć sportowych zarówno z osobami dorosłymi jak i z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. Celem mojej działalności trenerskiej jest krzewienie szeroko rozumianej kultury fizycznej, a moim marzeniem jest wychowanie zawodnika wysokiej klasy, zdobywającego trofea na arenie międzynarodowej.”
Treningi przeznaczone są dla dzieci od 3. roku życia. Najmłodsi adepci Judo trenują w przedszkolach, a od 5-6. roku życia na hali sportowej w OSiR w Obornikach Śląskich i w Szkole Podstawowej w Pęgowie.

Działamy w 4 lokalizacjach w Obornikach Śląskich: OSiR, Przedszkole Publiczne, Przedszkole Niepubliczne Gaduła, Przedszkole Niepubliczne Żabka.

„W związku z tym, że współpracuję z większością dzieci przedszkolnych, w Obornikach Śląskich poziom sportowy dzieci znacząco się podniósł. Dzieci uzyskuję pełne przygotowanie motoryczne do zajęć sportowych w szkołach podstawowych. W trakcie treningów stosowane są wszelkie zasady prawidłowego treningu sportowego – pod kątem funkcjonalnym oraz prozdrowotnym”.

Dzieci z naszego klubu uczestniczą w turniejach i zawodach sportowych na arenie lokalnej i ogólnopolskiej. W czasie przerw wakacyjnych oraz ferii zimowych organizowane są obozy sportowe – na których podnosimy swój poziom sportowy i poznajemy zawodników z innych klubów.

Co roku organizowane są turnieje Judo w Obornikach Śląskich:
1) Turniej Wilka – Okami Cup – zasięg ogólnopolski
2) Turniej Mikołajkowy

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here