Dziś ostatni dzień przyjmowania Waszych zgłoszeń! Już za tydzień możecie głosować na swoich ulubieńców – na przykład Spartę Będkowo.

511

Dziś prezentujemy kolejną drużynę zgłoszoną do Plebiscytu Sportowego. Jest nią drużyna piłki nożnej Sparta Będkowo.

Sparta Będkowo została założona w roku 1974, dzięki czemu jest to obecnie prawdopodobnie jedyna drużyna w powiecie trzebnickim, poza Masłowem, która funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 40 lat. Na jej czele od samego początku stoi ten sam człowiek – Wiesław Zawadzki. Klub przetraw cały ten czas głównie dzięki jego osobie, a jego zaangażowanie nie zmniejszyło się ani przez chwilę, co widać na każdym meczu SPARTY. Początki klubu były ciężkie, ponieważ klub nie miał własnego boiska i grał najczęściej w sąsiedniej wiosce – Machnicach, z których pochodziła część wychowanków SPARTY. Swoją przygodę z futbolem drużyna rozpoczęła od najniżej klasy rozgrywkowej, a dzięki kolejnym awansom trafiła do B Klasy, gdzie najwyższą lokatą było 3 miejsce w sezonach 2004/2005 oraz 2009/2010. Poza grą w lidze nasz zespół regularnie uczestniczy w rozgrywkach o Puchar Burmistrza i w lokalnych turniejach organizowanych przez inne kluby sportowe.

Od początku swojego istnienia klub stawiał na zawodników z miejscowości sąsiadujących z Będkowem. Z czasem trend ten tak się zmienił, że w drużynie grało jedynie 3 zawodników z naszej miejscowości. Obecnie staramy się wrócić do pierwotnych założeń, jednak jesteśmy małą wsią i liczba osób które mogłyby grać w naszej drużynie jest ograniczona. W naszej drużynie posiadamy zawodników z takich miejscowości jak Wrocław, Ligota Piękna, Trzebnica, Brzyków, Nowy Dwór, Machnice.

Nasz zespół nie posiada zasobów na walkę o wyższe cele jak awans do A klasy, dlatego staramy się zachować jak najwyższą pozycję w tabeli, jednocześnie bawiąc się futbolem i dbając o atmosferę w drużynie. Staramy się nie krytykować, lecz wskazywać błędy pomagając w ich rozwiązaniu. W tym zakresie służy nam swoją pomocą nasz najstarszy zawodnik – Józef Ulatowski. Organizowaliśmy nawet treningi, jednak w przypadku tak rozproszonej drużyny ciężko zebrać jest sporą ilość osób. Po meczach często spotykamy się, aby podyskutować o tym jak przebiegło spotkanie, co można poprawić, ale też o tym co było dobre.

Nasz klub po otrzymaniu własnego boiska, dzięki zaangażowaniu Wiesława Zawadzkiego, posiadał jedną z najlepszych muraw w swojej grupie rozgrywkowej. Dbaliśmy o nasze boisko, bo było to jedyne tego typu miejsce w naszej wsi (nie mamy świetlicy wiejskiej, dopiero od niedawana dostępny jest plac zabaw dla dzieci). Niestety klub musiał przenieść się do Nowego Dworu z powodu budowy drogi S5. Staramy się o utworzenie nowego boiska w naszej wsi jednak takie przedsięwzięcie wymaga czasu.

Obecnie w naszym klubie regularnie występują:
Grzegorz Wojciechowski, Artur Mikołajów, Paweł Szymański, Kacper Kundera, Marek Wincaszek, Piotr Fiedziuk, Marcin Szafrański, Stasik Piotr, Świdziński Maciej, Świdziński Mateusz, Miłosz Mazij, Michał Czternastek, Paweł Grech, Ulatowski Józef, Damian Knapiński, Adrian Kmiecik, Rafał Hetman, Mazij Kamil

Jeśli masz swoją ulubioną drużynę, sportowca lub trenera z powiatu trzebnickiego – to ostatni dzień i ostatnia szansa, aby zgłosić ich do naszego plebiscytu! Potrzebny jest do tego wycięty z gazety i wypełniony kupon zgłoszeniowy oraz zdjęcie (.jpg).

Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Więcej szczegółów w regulaminie dostępnym na stronie.
Informacje również pod nr tel.: 601 735 810 lub 570 810 777.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here