Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI

854

Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI działa od 2014 roku w ramach Stowarzyszenia Rozwoju Sportu i Kultury PAIDEIA z siedzibą w Rogożu. Styl, jaki reprezentuje klub to Shotokan, czyli tradycyjna wersja karate, oraz WKF (World Karate Federation) – karate sportowe. WKF jest największą federacją karate na świecie, która zabiega o wprowadzenie tej dyscypliny na Igrzyska Olimpijskie. Po raz pierwszy sport ten pojawi się na IO w Japonii w 2020 roku. Ponadto DKK Jinkaku Kansei zrzeszony jest w PZK (Polski Związek Karate) oraz FSKA (Funakoshi Shotokan Karate Assocation).
Główne dojo (sala treningowa) klubu znajduje się w Zespole Szkół w Krynicznie. Sekcja skupia dzieci, młodzież i dorosłych z gminy Wisznia Mała. Obecnie klub liczy około 80 osób. Kierownikiem jest sensei Dawid Graczyk /IV dan/, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Istota działalności klubu zawiera się w japońskiej nazwie jinkaku kansei, mówiącej o potrzebie dążenia do doskonałości. Doskonałości osiągnąć się nie da, ale codziennie należy pogłębiać swoje umiejętności w każdej dziedzinie, by stawać się lepszym człowiekiem.
Mimo krótkiej historii klub odniósł już spore sukcesy. Tylko w 2015 roku zawodnicy DKK Jinkaku Kansei na turniejach rozgrywanych w kraju i zagranicą zdobyli ponad 100 medali. W ścisłej czołówce w skali kraju znajdują się zawodnicy z rocznika 2008. Największym sukcesem mijającego 2015 roku jest złoty medal Celiny Dyni w kata indywidualnym dziewcząt z rocznika 2008 na IX Polish Open Bielsko-Biała, międzynarodowym turnieju, na którym startowało 800 zawodników (Celina pokonała zawodniczki z czołówki europejskiej) oraz złoty medal w kata drużynowym dziewcząt w na tej samej imprezie i w tej samej kategorii wiekowej.
DKK Jinkaku Kansei od trzech lat jest organizatorem Turnieju Karate o Puchar Gór Kocich w Krynicznie, promującego sport w naszym powiecie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here