Dawid Graczyk Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI

857

Dawid Graczyk sztuki walki trenuje ponad 20 lat. Posiadacz stopnia mistrzowskiego /IV dan/ w karate Shotokan i WKF. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, w latach 2000–2005 reprezentant Akademickiej Kadry Narodowej. Treningi rozpoczął w 1994 roku w klubie uczelnianym AZS Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Wiele lat ćwiczył pod okiem trenera Akademickiej Kadry Narodowej, Andrzeja Zarzyckiego /7 dan/. Wcześniej trenował piłkę nożną w KS Polar Wrocław.
Przez 10 lat szkolił dzieci i młodzież w klubie AZS UP Wrocław. W 2014, wspólnie z przyjaciółmi, założył Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Kultury PAIDEIA, a wraz z nim Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI, zrzeszający dzieci, młodzież i dorosłych mieszkających w gminie Wisznia Mała. W mijającym 2015 roku jego młodzi zawodnicy zdobyli ponad 100 medali na turniejach różnej rangi, w tym międzynarodowych.
Na co dzień nauczyciel historii w LO nr IV we Wrocławiu oraz doktorant Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na swoim koncie posiada kilka artykułów naukowych. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się epoka „ogniem i mieczem”. Zajmuje się też historią sportu. Niezmiennie od wielu lat zainspirowany jest życiem i działalnością Napoleona.
Na co dzień mieszkaniec Rogoża w gminie Wisznia Mała. Wolne chwile lubi spędzać ze swoją półtoraroczną córką Antoniną, wieczorami zaś zasiada do lektury dzieł historycznych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here