Znamy już wyniki wyborów! Powiat trzebnicki nie będzie miał swojego posła

1990
FOT: sejm.gov.pl/ Czy Powiat Trzebnicki będzie miał swojego przedstawiciela w parlamencie?

Na profilu Marka Łapińskiego czytamy, że prawdopodobnie do ponownego objęcia mandatu posła zabrakło mu około 1400 głosów (okręg obejmuje tzw. byłe województwo wrocławskie). W rzeczywistości zabrakło mu 1335 głosów.

Łapińskiemu nie pomógł więc dobry wynik uzyskany w gminie Trzebnica czy Obornikach Śl. Za mało głosów otrzymał we Wrocławiu i w pozostałych powiatach. Ostatecznie na łapińskiego zagłosowało 3835 osób. Przed nim byli jeszcze Roman Kaczor (3836 głosów) i Ewa Wolak (4467 głosów). Posłami zostali: Alicja Chybicka, Jacek Protasiewicz, Michał Jaros, Sławomir Piechota i Aldona Młyńczak, która otrzymała 5189 głósów.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że również Sławomir Węgrzynowicz i Magdalena Szymczuk, radni powiatowi, którzy kandydowali z list PiS uzyskali za słaby wynik i nie znajdą się w sejmie. Węgrzynowicz otrzymał 2112 głosów, a Szymczuk 2013. Posłami PiS zostali: Mirosława Stachowiak – Różecka, Beata Kempa, Jacek Świat, Piotr Babiarz, Mariusz Jędrysek i Przemysław Czarnecki, jednak on może stracić mandat gdyby okazało się, że w skali kraju próg wyborczy przekroczyła partia KORWiN.

Do sejmu nie dostali się również mieszańcy naszego powiatu, którzy startowali z pozostałych list.

To oznacza, że powiat trzebnicki nie będzie miał swojego reprezentanta w sejmie.

Oto co powiedział były poseł Marek Łapiński:

  • – Zabrakło ok 1400 głosów. Dużo. Ale dokładnie tyle straciłem w Trzebnicy i Prusicach. Co ciekawe poprawiłem wynik, dzięki burmistrzowi Arkadiuszowi Poprawie, w Obornikach Śl., i to pomimo kandydowania przewodniczącej rady tej gminy z mojej listy oraz niewiele straciłem w Żmigrodzie, a kandydował tam sam burmistrz Robert Lewandowski. Ja miałem jednak w Żmigrodzie niezawodnego Damiana Sułkowskiego. Co się stało? Zdecydowała panorama trzebnicka i poparcie części PO z naszego powiatu dla Michała Jarosa. Kluczowe było także niższe poparcie dla PO w okręgu. Z 9 mamy zaledwie 5 mandatów. Nie będzie Posła Ziemi Trzebnickiej, ani żadnego innego z powiatów wokół Wrocławia. Czy mogłem zrobić coś więcej? Pewnie tak. Ale jak wygrać z kłamstwem w 8 godzin? Nie da się. Nowi parlamentarzyści będą na pewno z godnością służyć mieszkańcom naszego powiatu. Dziękuję za wszystkie głosy, a zwycięzcom gratuluję. Pytacie co będę teraz robił? Nie zawiodę żadnego z moich wyborców z Trzebnicy i całego powiatu. A że było ich mniej? Mniej, ale zostali sami odważni i niezależni. Tacy są na dobre i złe. Przecież mnie znacie. Nie zawiodę Was.

Pełne wyniki wyborów z naszego powiatu i gmin, a także komentarze przedstawimy już w najbliższym wydaniu NOWej gazety.

8 KOMENTARZY

  1. W artykule zapomniano wspomnieć że oprócz mandatów dla PiS i PO, w naszym okręgu (wrocławski) dwa mandaty przypadły Nowoczesnej, a jeden jest dla K’15.

    Najbardziej boli że do sejmu dostali się skompromitowani politycy jak choćby wspomniany w artykule Jaros, który to oferował posady w KGHM za głosy na Protasiewicza w wyborach wewnątrz partyjnych.

  2. To, jak pan poseł skomentował swoją porażkę, świadczy tylko o tym, że dobrze się stało, że nie będzie go już na Wiejskiej. Oczywiście sam nie jest praktycznie winny swojej przegranej, a jej przyczyn upatruje w czynnikach zewnętrznych. Nie ma przy tym szacunku dla wyborców, oceniając ich postawę, przez perspektywę prasowych doniesień. Każdy ma rozum panie pośle i sam widział, a raczej nie widział, co pan robił dla swojego ukochanego regionu i wyborców.

  3. Wyborcy już cię Łapiński ocenili. Gdzie w Panoramie Trzebnickie były kłamstwa? To samo wynika z lektury twojej aktywności jako posła na sejm.gov.pl. Czy według ciebie i tam kłamią? Miałeś cztery lat żeby zareagować, niestety w przeciwieństwie do burmistrza Marka Długozimy ludzie cię w okolicy rzadko oglądalii. Życzę konstruktywnej refleksji. Zwalanie winy na panoramę jest dziecięcą zagrywką. Chociaż jestem skłonny przyznać ci rację z jednego powodu. Głos burmistrza Marka Długozimy, podobnie, jak jego aktywność i dokonania powodują, że jest człowiekiem wpływu, więc, jak sam twierdzisz, zabrał ci mandat paroma twierdzeniami zgodnymi z prawdą. Nawet się zbytnio nie wysilił i popłynąłeś na 1400 głosów. I dobrze, oby tak dalej.

  4. Cała gmina żmigrodzka ubolewa że wybitny polityk PSL nie dostał się do Sejmu (ponoć Żmigród ma 35 milionów długu i 8 miejsce w Polsce pod tym kątem na 700 gmin). Teraz PSL zostanie odcięty od dóbr materialnych i straci chęć istnienia w polityce

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here