W tym tygodniu:

521

Piszemy o nowej koncepcji i nowej szansie dla trzebnickiego szpitala. Przedstawiamy relację z konferencji z udziałem rektora, lekarzy i dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jakie są plusy konsolidacji, a jakie zagrożenia dla tego projektu? Rozmawiamy z dyrektorem Piotrem Pobrotynem.

Przedstawiamy również nową ofertę burmistrza Trzebnicy dla szpitala. Czy gminę stać na takie posunięcie? Która propozycja będzie lepsza dla trzebnickiej placówki? Co o nowym pomyśle włodarza sądzą radni?

U nas przeczytasz o tragedii, która rozegrała się w Gminie Prusice. W sumie 10 osób, w tym czworo dzieci, zostało bez dachu nad głową. Co ich czeka? Gdzie znajdą pomoc?

Opisujemy również najważniejsze decyzje, które zostały podjęte na ostatnich sesjach gminnych. Kogo dotyczą? Kto zyska? Kto straci?

Po naszej publikacji Radio Wrocław zainteresowało się sprawą Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Zrobiono obszerną audycję. Przeczytaj jak sytuację widzą rodzice i byli nauczyciele? A jak nowa dyrektorka szkoły i włodarze?

Byliśmy także na uroczystych obchodach 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich. Jak świętowano? Kto był i jak wspomina szkolne lata?

W tym numerze publikujemy nowy rozkład jazdy szynobusów.

U nas znajdziesz informację gdzie warto się wybrać? A także relacje z minionych wydarzeń lokalnych i sportowych w powiecie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here