W niedzielę pojedziesz za darmo

275

O tym, że pomiędzy Obornikami Śląskimi a Trzebnicą nie ma połączeń autobusowych wiedzą wszyscy. Teraz sytuacja ma się zmienić.

Jak powiedział Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śl., chce zapewnić mieszkańcom miasta dogodne połączenie: – W ramach przetargu ogłaszanego na dowóz dzieci do szkół, chcieliśmy również zabezpieczyć mieszkańcom możliwość dojazdu do Trzebnicy. Wielu oborniczan odwiedza bliskich w szpitalu, część może chcieć skorzystać z basenu w aquaparku, a jeszcze inni udać się na cmentarze. Dlatego też postanowiliśmy, że jeszcze w październiku zostanie uruchomione nowe połączenie autobusowe między Obornikami Śląskimi a Trzebnicą.

Autobus będzie kursował co tydzień w niedzielę, o godz. 14 spod Dworca PKP w Obornikach Śląskich. Powrót o godz. 18  spod Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Mieszkańcy nie będą płacili za bilety. Gmina zapłaci natomiast za przejazd każdej osoby złotówkę, tak jak ustaliliśmy to z przewoźnikiem, czyli PKS-em Wołów. Zobaczymy ile osób będzie korzystało z takiego udogodnienia. Jeśli się bowiem okaże, że połączenie nie będzie cieszyło się popularnością będziemy zmuszeni z niego zrezygnować. Dlatego też zależy nam, żeby jak najwięcej osób korzystała z darmowej komunikacji – powiedział nam wczoraj wiceburmistrz Henryk Cymerman.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here