Jak poruszać się pod cmentarzami

182

Pod największymi cmentarzami (jak w Trzebnicy czy Obornikach Śl.) co roku wyznaczane są dodatkowe miejsca parkingowe.

Jak mówi Piotr Dwojak, p.o oficera prasowego KPP w Trzebnicy, policjanci będą patrolować okolice cmentarzy: – Prosimy o bezpieczną jazdę. Jeśli chodzi o parkowanie w bocznych uliczkach bardzo prosimy o pozostawiania samochodów w takich miejscach, aby nie blokować ruchu i nie zastawiać wyjazdów. Dzień Wszystkich Świętych jest wyjątkowym dniem. Policjanci będą raczej upominać kierowców, ale w razie wykroczeń będą reagować. Najważniejsze, aby bacznie obserwować oznakowanie pod cmentarzami.

Jak poruszać się pod cmentarzami

Policjanci będą również prowadzili akcję „Znicz”. Jak co roku będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe. Na pewno nie będą pobłażać kierowcom, którzy wsiądą za kółko po alkoholu. Akcja będzie trwała od 30 października do 2 listopada.

Przed wyruszeniem w dłuższą trasę radzimy sprawdzić stan techniczny samochodu. Dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, aby nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi, utrzymać bezpieczny odstęp między pojazdami, używać świateł mijania, zapinać pasy bezpieczeństwa, dzieci przewozić w fotelikach i siedziskach. Apelujemy, aby zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, gdyż w tych dniach, w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia – dotyczy to szczególnie okolic cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować – podkreśla policjant.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here