Łatwe zwycięstwo szczypiornistów z Obornik Śląskich

135

Podopieczni trenera Artura Szabata od razu zaczęli natarcie na przeciwników z Lubinia. W pierwszych pięciu minutach gry Oborniczanie wrzucili przeciwnikom aż pięć bramek pod rząd, już od początku narzucając swoje zasady i ustalając tempo gry. Zawodnicy Boru stworzyli silną defensywę strefową, przez którą Lubinianie zupełnie nie mogli przejść, co prowadziło do strat Zagłębia i w konsekwencji szybkich ataków Boru.

Wynik przez cały mecz kontrolowali Oborniczanie, co nie jest niespodzianką, gdyż SPR Bór był zdecydowanym faworytem meczu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem 17:10 dla SPR Boru Oborniki Śląskie.

Druga odsłona meczu to kontynuacja dobrej gry w obronie Oborniczan i konsekwentne powiększanie przewagi. Zagłębie II Lubin starali się podjąć walkę, jednak różnica w klasie zawodników obu drużyn była widoczna gołym okiem, a SPR Bór nie dawali przeciwnikom żadnych szans. Ostatecznie mecz zakończył się 32:20, a najskuteczniejszymi strzelcami drużyny z Obornik Śląskich byli Kamil Ramiączek – 7 bramek oraz Artur Szabat – 6 bramek.

Jesteśmy zadowoleni z wyniku, z samej gry nie za bardzo. W ataku mogliśmy zagrać lepiej, a gdybyśmy dziś grali z innym przeciwnikiem, moglibyśmy mieć z tego powodu kłopoty. Obecnie mamy trochę „kaca” po meczu w Poznaniu, gdzie po wyrównanym meczu przegraliśmy w samej końcówce, jednak teraz musimy skupić się na dwóch ciężkich meczach, które mamy przed sobą – tymi słowami grę swoich zawodników skomentował trener Artur Szabat.

Przypomnijmy, że w zeszłą sobotę zawodnicy Boru przegrali, po wyrównanym meczu i kontrowersyjnych decyzjach sędziego, z WKS Grunwald Poznań 27:29.