
W najbliższą niedzielę wybierzemy w sumie 460 posłów i 100 senatorów, którzy będą decydowali między innymi o finansach państwa, gospodarce, systemie oświaty, wieku w jakim będziemy przechodzić na emeryturę a także o podatkach, jakie będziemy płacić.
W zależności od tego kogo wybierzemy, na którego kandydata oddamy głos i jaki program on reprezentuje, tak będzie zmieniał się nasz kraj. Dlaczego warto głosować? Przede wszystkim dlatego, żeby mieć wpływ na rozwój kraju i swojego regionu. Pamiętajmy, że oddając głos na konkretnego kandydata mamy prawo do tego, aby po zakończonej kadencji rozliczyć go ze złożonych obietnic.
Gdzie i kiedy głosować
W dniu wyborów głosowanie rozpocznie się się o godz. 7 i potrwa do godz. 21. Przypominamy o zmianie czasu w niedzielę!

Głosować należy w swoich komisjach, zgodnie z listą ulic lub miejscowości, jakie się do niego zaliczają. W naszym powiecie nie było znacznych zmian jeśli chodzi o granice obwodów i siedziby komisji od poprzednich wyborów prezydenckich, a także referendum.
Idąc na głosowanie powinniśmy pamiętać o dowodzie osobistym. Wyborca musi okazać obwodowej komisji wyborczej dokument, umożliwiający stwierdzenie jego tożsamości. Gdy głosujemy poza miejscem swojego zameldowania, mamy obowiązek okazać zaświadczenie o prawie do głosowania. Obywatele polscy stale zamieszkujący za granicą, powinni zabrać ze sobą ważny polski paszport.
Jak głosować?
Od komisji otrzymamy dwie karty – żółta to kandydaci na senatora. Na tej karcie stawiamy tylko jeden krzyżyk. Białe karty to listy do Sejmu. Tu wybieramy listę na której jest nasz kandydat i również stawiamy tylko jeden krzyżyk przy nazwisku jednego kandydata.
Jeżeli nie jesteśmy pewni co do sposobu oddania głosu, niezbędne informacje w tym zakresie znajdziemy na karcie do głosowania.