„Prusice Biegają”, czyli jak zachęcić mieszkańców gminy do ruchu

549

Wydarzenie sportowe „Prusice biegają” trwa niemal cały rok. Co miesiąc, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Prusicach spotykają się wszyscy pasjonaci biegów długodystansowych z okolic i wspólnie przemierzają ponad pięciokilometrową trasę.

Po przebiegnięciu pięciu kilometrów, biegacze mają możliwość zrobienia drugiego okrążenia o tym samym dystansie, w celu zwiększenia puli punktów. W zależności od swojego czasu i miejsca, zawodnicy zdobywają punkty klasyfikacji ogólnej, które na koniec roku są podliczane i wyłaniani są zwycięzcy, którzy otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo, każdy uczestnik biegu otrzymuje pamiątkową koszulkę oraz medal.

Łącznie w całym roku odbywa się aż jedenaście biegów pod szyldem „Prusice biegają”. Dziewięć z nich to biegi comiesięczne, pozostałe dwa , to biegi specjalne: „Bieg Trzech Wież” w czerwcu, oraz „Bieg w poszukiwaniu świętego Mikołaja”, który odbywa się zawsze na początku grudnia. Po grudniowym biegu wyłaniani są też zwycięzcy i kończona jest cała klasyfikacja.

Głównym pomysłodawcą prusickiego projektu sportowego jest Burmistrz Miasta i Gminy Prusice –  Igor Bandrowicz, który jest także wielkim pasjonatem sportu. Bieg organizowany jest przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, wraz ze wsparciem Prusickiego Centrum Fitness, a pomocą w organizacji i promocją biegów zajmują się członkowie Stowarzyszenia Klubu Biegacza Athletics Team Prusice.

W ostatnią sobotę, 24 października, zawodnicy Athletics Team Prusicewystartowali w Drugim Półmaratonie Piastowskim, gdzie odnieśli bardzo dobre wyniki:

Burchacki Przemysław – OPEN 5, czas: 1:20:45

Hazubski Andrzej – OPEN 6, czas: 1:21:31

Komorowski

Arkadiusz – OPEN 18, czas: 1:29:21

Kempa Krzysztof – OPEN 64, czas: 1:42:22

Hazubska Anna – OPEN 118, czas: 1:50:09

Hazubski Łukasz – OPEN 119, czas: 1:50:10

Kumór Magdalena – OPEN 127, czas: 1:51:34

Szyszka Sandra – OPEN 216, czas: 2:06:16 (debiut)

 

Najwyższe miejsca w tabeli „Prusice biegają” zajmują:

Kategoria mężczyzn:

Damian Jarecki

Przemysław Burchacki

Andrzej Hazubski

 

Kategoria kobiet:

Karina Minorczyk

Anna Hazubska

Sandra Szyszka

KM

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here