Wielkie sukces młodych karateków

183
"Złota drużyna" podczas zawodów w Bielsku - Białej.

Podczas weekendu od 10 do 11 października Bielsko-Biała gościła 800 zawodników z 21 krajów świata na IX Polish Open w Karate WKF, największej takiej imprezie w Polsce.

Prócz licznych adeptów wschodnich sztuk walki z krajów europejskich startowali również i ci z Ghany, Kataru czy Nepalu. Nie zabrakło również Japończyków.

W zmaganiach wzięło udział pięciu podopiecznych senseia Dawid Graczyka, trenujących na co dzień w Krynicznie, w Dolnośląskim Klubie Karate JINKAKU KANSEI.

Młodzi karatecy, którzy tydzień wcześniej wypadli świetnie na wojewódzkim turnieju w Ścinawie, tym razem musieli zmierzyć się z czołówką europejskiego karate. Wywiązali się z tego zadania wyśmienicie, przywożąc ze sobą dwa złote medale. Nie zawiodła drużyna kata dziewcząt rocznik 2007, w składzie: Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska i Karolina Pogoda, która zdobyła złoto w swej konkurencji wiekowej, w finale pokonując Czeszki. Drugi złoty krążek dołożyła Celina Dynia w kata indywidualnym dziewcząt 2007. O podium otarły się dwie inne zawodniczki, Maja Kopciuch i Klaudia Łobaczewska. Przegrały one walki repasażowe o trzecie miejsca. Udany występ zaliczył jedyny chłopiec w naszej kadrze, Aleksander Połowczuk. – Zważywszy na prestiż zawodów, liczbę startujących zawodników z różnych krajów to największy sukces naszych młodych karateków w kończącym się powoli 2015 roku. Dziewczęta kolejnym udanym startem potwierdziły swoje miejsce w czołówce zawodniczek z rocznika 2007 w Polsce – mówił trener Dawid Graczyk.

Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here