Sukcesy Chóru UTW „Atena” z Obornik Śląskich

468
Z archiwum. W Filharmonii, Atena przed koncertem w 2015

Obie imprezy okazały się fascynujące, ale takich wrażeń, jakich doznali chórzyści w Szczecinie, z niczym nie da się porównać. Stało się to dzięki wspaniałej organizacji Festiwalu. Zanim przyjechaliśmy na przegląd, otrzymaliśmy nuty pieśni trzygłosowej „Na mojej szczecińskiej ziemi” oraz kanon- „Czar Szczecina”. Naszym zadaniem było przygotowanie ich do wspólnego zaśpiewania podczas finału. W przesłuchaniach wzięło udział 13 chórów i zespołów śpiewaczych. Były to chóry z Warszawy, Szczecina, Poznania oraz z Grodna.

W pierwszym dniu odbyły się przesłuchania, potem mieliśmy możliwość występu w koncercie towarzyszącym, który odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Następnie mogliśmy zwiedzić piękny Szczecin, między innymi Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego oraz Katedrę. Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym, na którym nie potrzebna była muzyka z głośników. Uczestnicy imprezy sami świetnie bawili się przy swoich na zmianę prezentowanych utworach.

Następnego dnia wszyscy spotkaliśmy się w przepięknej, nowej Filharmonii Szczecińskiej. Tam przybyło jeszcze pięć chórów, w tym cztery dziecięce ze szkół podstawowych, razem rozśpiewaliśmy się i wykonaliśmy próbę wspólnych utworów. Dwie godziny później cały hol budynku był wypełniony. Uczestnicy wykonywali po jednym utworze, aby w finale dać wspólny koncert. Ci, którzy nie słyszeli tego brzmienia, mogą tylko żałować. Kilkaset osób śpiewało utwór trzygłosowy. Do tej pory czuję dreszcze wspominając tę niezwykłą chwilę.

Na koniec nastąpiło wręczanie nagród. Nasz Chór zajął III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni i niezwykle szczęśliwi, ponieważ udało się nam pokonać wiele wspaniałych chórów, szczególnie, że poziom Festiwalu był bardzo wysoki.

Na Przeglądzie we Wrocławiu Chór „Atena” zdobył jedno z trzech wyróżnień, albowiem organizatorzy nie przyznawali nagród. Odnotowaliśmy więc kolejny sukces, promując nasz Uniwersytet oraz miasto Oborniki Śląskie.

Tekst: Ewa Skubisz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here