Rondo z parkingiem na środku

916

Zdaniem oborniczanina (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) mało który kierowca jadący jednokierunkową ulicą Dworcową zwraca uwagę na to, że przy stacji PKP obowiązuje ruch kołowy.

Wygląda to tak, że pod dworcem jest rondo, a na jego środku urządzono sobie parking. Nie wiem, kto wpadł na taki pomysł, ale chyba nie spełnia on żadnych wymogów bezpieczeństwa, bo jak można bezpiecznie wjeżdżać i wyjeżdżać z „wnętrza ronda”? – zastanawia się nasz Czytelnik.

Ulica Dworcowa jest drogą gminną, dlatego zapytaliśmy Andrzeja Małkiewicza, kierownika wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl., skąd pomysł na taką organizację ruchu.

3 KOMENTARZY

  1. Ja parkujac przy tym rondzie dorobilam się zarysowan na samochodzie spowodowanych innym pojazdem. Niestety także któregoś razu komuś przeszkadzało lusterko w moim samochodzie i zostało ono udezone na szczęście bez szkody. Jestem za innym i większym parkingiem. Z całą pewnością na zdrowie wyjdzie on tym, którzy cały dzień praktycznie tam muszą parkowac.

  2. Ja codziennie dojeżdżam pociągiem i nigdy nie zauważyłam niebezpiecznych sytuacji na tym rondzie i nie miałam problemów z przejazdem. Jeśli są plany, aby zakazać parkowania w tym miejscu, to należy najpierw przygotować inne miejsce na parking.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here