Przebudowują drogi za 5 mln zł

327
Obecnie budowany jest chodnik przy ul. Powstańców Śląskich.

Całe przedsięwzięcie to inwestycja, którą prusicki Urząd Miasta przejął w 2014 roku od powiatu trzebnickiego. I to właśnie w ubiegłym roku gmina Prusice zrezygnowała ze składania wniosku na budowanie tzw. „schetynówki” na drodze gminnej i w porozumieniu z obecnym zarządem, Prusice realizują projekt powiatowy.

Powiat trzebnicki zadeklarował gminie Prusice kwotę 3,3 mln zł. Dodatkowo, gmina otrzymała 3 miliony złotych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2013-2015.

Przetargi są zakończone, prace budowlane idą pełną parą, a bezpośrednim wykonaniem prac zajmuje się firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna. Część drogi z Kaszyc do Prusic została już niemal całkowicie zrealizowana. W trakcie przebudowy są natomiast ulice Kolejowa i Powstańców Śląskich, na których dodatkowo powstaną chodniki prowadzące na boisko sportowe. Koszt tej inwestycji to ok. 5 mln zł, z czego udział gminy Prusice to 450 tys. zł.

Całość przedsięwzięcia została uruchomiona w maju bieżącego roku, a planowany termin zakończenia wszystkich prac budowlanych wyznaczony został na 30 listopada tego roku.

– Nasza inwestycja ruszyła w maju, ze względu na pewne zawirowania w powiecie trzebnickim, którego zarząd zmarnował kwotę 3 mln zł. Pieniądze te przeznaczone miały być na drogi krajowe. Można było za nie zrealizować remont drogi Trzebnica – Sułów, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg w powiecie. Szkoda tych straconych pieniędzy i całej inwestycji. Wierzę, że gdyby obecny zarząd utrzymał swoją pozycję, a starostą był nadal Robert Adach, bądź inna osoba, droga byłaby zrealizowana. Niestety, nieudolność i brak komplementarnej wiedzy na temat inwestycji pana Wysockiego spowodowały to, że powiat trzebnicki zaprzepaścił naprawdę wielkie pieniądze – mówi Igor Bandrowicz.

To jednak nie koniec planów inwestycyjnych w Prusicach – Jeszcze w tym roku planujemy złożyć wniosek do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 na drogę, która będzie przebiegała przez ulice Kościuszki, Górkowicką oraz Młynarską, aż do drogi krajowej nr. 5, i dalej od Kopaszyna, do Obornik Śląskich– dodaje burmistrz.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że gmina Oborniki Śląskie tak odstaje od Prusic patrząc na pozyskiwanie funduszy na inwestycję. Wystarczy się przejechać z Obornik do Pęgowa, czy przez Rościsławice i zobaczyć w jakim tragicznym stanie mamy drogi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here