Krzaki zarastają chodnik

392

Mieszkaniec budynku z zarośniętym ogrodem na pytanie i zwrócenie uwagi, że trudno jest przejść chodnikiem powiedział, że ulica była remontowana ze środków unijnych i teraz Unia powinna dbać o porządek.

Kto naprawdę powinien zająć się pielęgnacją tych krzewów? – z takim pytaniem zwróciliśmy się do Szczepana Gurbody, naczelnika wydziału rolnictwa i ochrony środowiska trzebnickiego Urzędu Miejskiego. Oto jego odpowiedź: – Drzewa i krzewy są integralną częścią posesji. Odpowiada za nie wyłącznie właściciel i musi zadbać o to, by nie były uciążliwe dla innych.  My możemy interweniować w przypadku zgłoszenia od mieszkańców, ale prawo administracyjne nie przewiduje żadnych sankcji za nieprzestrzeganie tego obowiązku..

Inaczej mówiąc właściciel posesji jest jednocześnie właścicielem wszystkich rosnących na niej roślin i tylko on jest zobowiązany do wykonania przy nich wszystkich prac pielęgnacyjnych.Gdy gałęzie wystają na drogę publiczną właściciel zostanie wezwany do przycięcia ich. W przypadku, kiedy zarośla spowodują sytuację niebezpieczną i ktoś zostanie poszkodowany, to może wystąpić o odszkodowanie. Wtedy właściciel posesji poniesie koszty rozprawy sądowej i zasądzonego odszkodowania.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here