Gaudia Trzebnica do likwidacji?!

117
Trzebniczanki spisały się na medal ... właściwie na puchar.

Droga Redakcjo!

Od września 2015 roku zawiesza się Gaudię Trzebnica. Dziewczęcy klub siatkarski, w którym trenowała i grała moja córka. We wrześniu dziewczyny nagle dowiedziały się, że klub do którego chodzą tyle lat, zamykają z braku funduszy, których oczywiście burmistrz Długozima nie ma, bo i po co.
Sprawa wygląda tak, że dziewczyny szkoliły się od lat z najlepszymi trenerkami, osiągały sukcesy sportowe i reprezentowały Gminę Trzebnica nie tylko na całym Dolnym Śląsku, ale w całej Polsce. Drużyna zdobywała jedne z najlepszych miejsc w siatkówce.
Organizowaliśmy zebrania rodziców zawodniczek, bo chcieliśmy się dowiedzieć, dlaczego burmistrz Długozima nie chce nas przyjąć, czy drużyna jest już niepotrzebna? Co mają zrobić dziewczyny, które przez tyle lat uprawiały sport, jeździły na zawody? Teraz wyrzuca się je na ulicę nie dając nic w zamian. Co z nimi dalej, czy mają zacząć brać narkotyki?
Boję się położyć spać, żeby córka coś sobie nie zrobiła. Wiecie jakie są dziewczyny, dzwonią do siebie po nocach, bo nie mogą bez treningów normalnie funkcjonować. One w sport wkładały całe serce. Robiły to po to, by coś osiągnąć, a burmistrz nie mógł znaleźć 50 tysięcy złotych na cały sezon? My rodzice byliśmy już skłonni dołożyć się do utrzymania klubu, tak postanowiliśmy na zebraniu.
Pomóżcie nam! To jest dla nas i dla tych dzieci ostatnia szansa.
                                                                                                                      Zrozpaczony ojciec

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here