Jabłka i najpyszniejsze szarlotki

639

W tym roku już po raz 6 zorganizowano w Pawłowie Trzebnickim Święto Jabłka i Szarlotki. Drugi raz odbywało się na obiektach kompleksu „Mój Orlik”.

Impreza rozpoczęła się od sportowego akcentu: meczu kawalerowie – żonaci. Panowie posiadający małżonki dostali tęgie baty, bo mecz zakończył się wygraną kawalerów 11:4! Po meczu zwycięzcy podzielili się główną nagrodą: beczką piwa, którą opróżniali wspólnie.

Różane jabłka bezkonkurencyjne

Podczas gdy na boisku dominowały emocje sportowe, do holu orlika przynoszono ciasta z jabłkami. Wypieków było w sumie 16, a każdy był inny. Komisja kierując się kryteriami: smaku, wyglądu i pomysłowości musiała spróbować wszystkich. Katarzyna Jarczewska, prezes Lokalnej Grupy Działania Wzgórz Trzebnickich (fundatora nagród), Sławomir Zarentowicz, radny powiatowy, Zbigniew Ziomek, przewodniczący RMiG, Grażyna Mazur (zeszłoroczna laureatka konkursu, specjalistka od szpinaku), a także Mikołaj Żelechowski, (najmłodszy członek jury, uczeń szkoły podstawowej, mieszkaniec Prusic) mieli ciężkie zadanie.

Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here