Orlicy w pucharowych zmaganiach

70

Jak przystało na Orlików walka toczyła się ostro od początku do końca każdego meczu.

Nie było taryfy ulgowej, a to dopiero
roczniki 2004 – 2005.

A więc chłopcy rozpoczynający swą karierę sportową. Mecze toczyły się według zasady gry każdy z każdym. Ale już pierwsze rozegrania wskazywały na umiejętności techniczne i taktyczne zespołów.

Najlepiej rozgrywali zawodnicy Kryniczna, choć niewiele różniły się inne drużyny. Ostatni mecz rozegrali Orlicy z Szewc i Wiszni. Szczególnie mogła podobać się druga połowa, kiedy piłka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. Zaś pod bramkami piłka była rozgrywana niemal jak u dorosłych – od nogi do nogi. Jedno z takich rozegrań piętą, mogło doprowadzić do zdobycia bramki przez zawodnika Szewc. Na przeszkodzie celnego uderzenia staną skutecznie obrońca Wiszni wybijając piłkę w aut. Udanych podań i rozegrań można wskazywać więcej, bowiem u Orlików gra się szybko i nie zawsze można wskazać na rozegrania jednej z drużyn od bramki do bramki. Zwykle jest to gra szarpana i bardziej sprytni zdobywają pole, zagrażając bramce rywala.

Na zakończenie turnieju i rozdanie pucharów przybył wójt Gminy Wisznia Mała, Jakub Bronowicki. Po wręczeniu pucharów, dyplomów i upominków dla zespołów gratulował wspaniałej gry życząc zawodnikom rozwoju sportowego i sukcesów w nauce.

Zwycięska drużyna z Kryniczna.
Zwycięska drużyna z Kryniczna.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kryniczna, drugie z Szewc a trzecie z Wiszni.

Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Wiktora Ulatowskiego, syna znanego Ulatowskiego z Ligoty Pięknej i wnuka Józefa Ulatowskiego zawodnika drużyny z Będkowa.

Opiekun obiektu w Krzyżanowicach i prowadzący tam zajęcia sportowe przypomniał, że Gmina Wisznia Mała, co roku rozgrywa turnieje o puchar premiera RP.

Tegoroczne zmagania rozpoczęły się 1 września gminnymi turniejami. Dalszym etapem będzie turniej wojewódzki, a zmagania zakończą się 17 października turniejem w Warszawie.

W turnieju wojewódzkim uczestniczyć
będzie drużyna z Kryniczna.

Z przebiegu gry w turnieju gminnym można spodziewać się jej dobrego występu i sporych szans w grze z innymi.

WR

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here