„Młodość gwarancją sukcesu” – wywiad z Mateuszem Żakiem

520
Mateusz Żak, kandydat na Posła do Sejmu RP

Red.: Jest Pan bardzo młody, biorąc pod uwagę tegoroczne kandydowanie w wyborach do Sejmu RP. Proszę opowiedzieć o sobie.

Mateusz Żak: W nadchodzących wyborach jestem najmłodszym w skali kraju, kandydatem do Sejmu RP. Urodziłem się 20 kwietnia 1994 roku we Wrocławiu. Obecnie jestem studentem III roku Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Na studiach jestem członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Od dwóch lat prowadzę firmę zajmującą się produkcją i dystrybucją związków chemicznych. Przez swoją działalność widzę z jakimi problemami borykają się w Polsce młodzi ludzie mający problem ze znalezieniem swojego miejsca na rynku pracy.

Red.: Co jest dla Pana priorytetem w nadchodzącej kadencji Sejmu RP? Ma pan swoje własne plany lub program?

Mateusz Żak: Oczywiście. Program PO to jedno, natomiast niedawno przedstawiłem swój własny program wyborczy, w którym każdy może zobaczyć na czym w szczególności mi zależy w zbliżającej się kadencji Sejmu RP. Jako student, wiem z własnego doświadczenia, że należy przystosować kierunki studiów do polskiego rynku pracy, wprowadzając zasadę „Praktycznych, a nie teoretycznych studiów”, zwiększyć znaczenie szkolnictwa zawodowego oraz umożliwić odbywanie praktyk w trakcie edukacji w przedsiębiorstwach wchodzących w skład Specjalnych Stref Ekonomicznych. Jako przedsiębiorca, uważam iż należy uprościć procedury, umożliwiając szybszy i efektywniejszy rozwój podmiotów gospodarczych, poprzez uwolnienie pracodawców z opłat na ubezpieczenia społeczne w okresie dwóch lat od rozpoczęcie działalności gospodarczej; zlikwidować podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych; powrócić do tzw. „Ustawy Wilczka” z 1988 r., gdzie w 55 artykułach rozpisano wszystkie prawa i obowiązki osób prowadzących działalność gospodarczą i do dziś „Ustawa Wilczka” nazywana jest jedną z najlepszych ustaw, dających swobodę gospodarczą w Polsce.

Więcej na następnej stronie…

2 KOMENTARZY

  1. młodość gwarancją głupoty, młodość gwarancją udanej zupy, młodość gwarancją brzydoty, pieknosci, naiwnosci, pewnosci …. starość gwarancją głupoty, starosć gwarancją udanej zupy, starość gwarancją brzydoty, pieknosci, naiwnosci, pewnosci …. upieczony kurczak gwarancja sukcesu, wódka gwarancja sukcesu, upieczony kurczak gwarancja porażki, wódka gwarancja porażki …… w tym haśle bez polotu kazde slowo można zastąpić innym i wszytsko bedzie prawdziwe lub nie w zalezności kto co lubi i co komus sie kojarzy z czyms …. juz samo haslo mowi tylko tle o kandydacie, ze jest taki mlody i nie potrafi nawet hasla wymyślić. czy takie osoby maja rzadzic krajem , nie nie nie

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here