Włącz się w kształtowanie Doliny Baryczy

178
Wiele z inwestycji zostało zrealizowanych również na terenie Gminy Żmigród.

NOWa: Czy konsultacje społeczne powstającej strategii rozwoju dla Doliny Baryczy na lata 2016-2022, cieszą się popularnością? Kto może w nich uczestniczyć?

Marta Kamińska (sekretarz zarządu i specjalista ds. promocji i informacji w Stowarzyszeniu „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”): Tak, podobnie jak 7 lat temu, możemy mówić o dużym zainteresowaniu mieszkańców. Zapraszamy ich na spotkania skierowane do różnych grup odbiorców: przedsiębiorców, członków organizacji pozarządowych, liderów wiejskich, rolników, rybaków, osób fizycznych. Przychodzą, gdyż chcą włączyć się w kształtowanie strategii dla Doliny Baryczy, zgłosić swoje uwagi, potrzeby, pomysły. Im więcej takich pomysłów otrzymamy, tym więcej uda nam się wspólnie zrobić w kolejnych latach dla Doliny Baryczy.

We wrześniu zaplanowany jest cykl 13 spotkań. Część już za nami. W tym tygodniu w 3 gminach, spotykamy się z przedsiębiorcami oraz osobami zainteresowanymi rozpoczęciem własnej działalności. Dzisiaj – 24 września, spotkanie między innymi dla Gminy Żmigród, rozpocznie się o godz. 13.00 w CAL w Miliczu, na pl. ks. E. Waresiaka 7. Dokładny harmonogram spotkań znajduje się na stronie www.nasza.barycz.pl.

NOWa: Co dzięki temu projektowi możemy zyskać?

M.K.: Staramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, by napisać bardzo dobrą strategię, możliwie szeroko skonsultowaną społecznie, uwzględniającą potrzeby różnych środowisk i pozyskać nawet 20 milionów na dalszy zrównoważony rozwój Doliny Baryczy i jej mieszkańców. Pozyskane środki będą dystrybuowane w regionie w drodze konkursów. Aż połowa z nich zostanie przeznaczona na wsparcie nowo powstających firm oraz rozwój już istniejących.

W sumie do Gminy Żmigród trafiło 6 723 653, 86 zł.

Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here