Borzęcin znalazł sposób na wygrywanie

522

Prezentując skład swojej drużyny powiedział: – Proszę spojrzeć, na boisku gra nasza młodzież, młodzież w pełnym tego słowa znaczeniu. Są to rodowici mieszkańcy Borzęcina 18 – 19 latkowie. Zaledwie dwóch zawodników przekroczyła dwudziestkę. Trenujemy intensywnie. Naszych zawodników stać szybką grę. To jest nasz sposób na wygrywanie. Drużynę prowadzi Dawid Panyszak i on decyduje o ustawieniu formacji, i wszelkich zmianach na boisku…

Zacznijmy od meczu. Pierwsza połowa rozpoczęła się od obopólnej wymiany ciosów. Drużyny przemiennie atakowały bramki rywali. Z czasem gospodarze zdobywali lekką przewagę w polu, przewyższając rywali szybkością, a w wielu sytuacjach zmiennością pozycji.

W jednym z takich rozegrań Damian Walczak mając piłkę wolnej pozycji celnie trafia uzyskując prowadzenie. Niebawem zobaczyliśmy drugiego gola w wykonaniu Wiktora Wiktorowicza. Te zdobycze uspokoiły ducha walki u zawodników gospodarzy. Wykorzystali to goście. Tu można napisać, że końcówka pierwszej polowy należała do Strupiny. Tomasz Turczyn nie marnuje sytuacji, gdy tylko nadarzy się sprzyjająca sytuacji. Prawie w końcówce tej odsłony zdobywa drugą bramkę dla swej drużyny i oba zespoły zeszły z boiska z remisem 2:2.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich ataków gospodarzy na bramkę rywali. Ten napór trwał niezmiennie do końca ostatniego gwizdka. W wielu dłuższych chwilach gospodarze panowali na boisku niepodzielnie. Uzyskując pozycje strzeleckie. Z tych udanych ataków, przy właściwej dyspozycji strzeleckiej mogło paść wiele bramek, a cztery na pewno. Dopiero wejście środkowego, Damiana Walczaka w pole karne i oddanie celnego strzały przyniosło zwycięstwo gospodarzowi 3:2.

Gościom należy się pochwała za bardziej ekonomiczną grę, jaką prowadzili w całym meczu. Gdyby rozgrywali piłkę w sposób jaki zastosowali, pod koniec meczu, od 40 minuty, mogli by ten mecz wygrać. Gospodarze zaś jeśli wyregulują celowniki strzeleckie mogą być bardzo groźna drużyną dla wszystkich zespołów tej grupy, bo to szybcy i wyszkoleni zawodnicy. Brak spokoju i kolektywnej gry pod bramką to wielki szkopuł i wada drużyny.

Gospodarze – Adrian Kwiecień, Patryk Chodorowski, Jakub Rakoczy, Marek Pisula, Dawid Panyszak, Marcin Walczak, Damian Walczak, Konrad Kokora, Sylwester Kokora, Joachim Kokora, Wiktor Wiktorowicz, Tomasz Niedźwiedź, Sławomir Wiktorowicz, Andrzej Dragosz, Ireneusz Mroczka, Ryszard Roskowiński, Tomasz Barczyk.

Goście – Dawid Majewski, Mateusz Butrak, Mariusz Jędrzejczyk, Mariusz Lisowiec, Damian Piszczek, Damian Politowicz, Damian Slizankiewicz, Bartosz Turczyn, Tomasz Turczyn, Sebastian Slizankiewicz, Krystian Barabach, Paweł Swiderski, Patryk Włodarczyk, Zdzisław Turczyn.