„Karp w lesie”

271
Zdjęcie poglądowe

Na festiwalu nie zabrakło oczywiście tytułowego karpia, serwowanego przez gospodarzy wielu stoisk, a ponadto Jarmarku Lokalnych Producentów i Usługodawców z Doliny Baryczy, u których, spróbować można było smacznych ciast, owoców czy miodów.

Oprócz lokalnych produktów dostępnych na festiwalu, nie zapomniano oczywiście o muzycznych atrakcjach. Rytm folkowych klimatów pn. „Modern Folk na Stawach”, zapewniły nam takie zespoły jak Mitlos, Sudarynja Electro, Smart Big Band oraz gwiazda wieczoru Tonam&Synowie, członkowie zespołu Avocado – uczestnicy programów X Factor oraz Śpiewaj i walcz.

\"Karp w lesie\"

Harmonogram tegorocznego Żmigrodzkiego Festiwalu Karpia i Lasu był na tyle różnorodny, że  każdy znalazł w nim coś dla siebie – również ci najmłodsi. Oprócz dużych, dmuchanych placów zabaw, dzieci mogły wybrać się na przejażdżkę kucami oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych oraz wszelkich zabawach i konkursach.

Niewątpliwie największą atrakcją Nadleśnictwa Żmigród, były pokazy lotów ptaków drapieżnych, które mogliśmy podziwiać również z bliska.
Niewątpliwie największą atrakcją Nadleśnictwa Żmigród, były pokazy lotów ptaków drapieżnych, które mogliśmy podziwiać również z bliska.

Bogatą ofertę przygotowało Nadleśnictwo Żmigród: Swoje namioty mają tutaj między innymi zaproszeni goście z Sudetów Zachodnich – jeden z dwóch Leśnych Kompleksów Promocyjnych, znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. 

Nasz żmigrodzki to Lasy Doliny Baryczy, w którym przygotowaliśmy dwa tematycznie rozłożone stanowiska – jedno dotyczące gospodarki leśnej, a drugie typowo dla dzieci. Mamy tu gry i atrakcje z drobnymi, rzeczowymi nagrodami jak miśki, smycze, breloki, które oczywiście tematycznie związane są z lasem i z logiem naszej firmy, Lasów Państwowych, a także LKP. 

W jednym namiocie mamy wystawę „Leśnictwo wczoraj i dziś”, a w drugim przedstawione zostały różne działy, związane z gospodarką leśną i prowadzeniem jej, np. temat „Żywicowanie”. Jest to dział, polegający na pozyskiwaniu naturalnej żywicy przy pomocy konkretnych narzędzi, których używało się kiedyś bądź też dziś. 

To samo można powiedzieć w przypadku działu „Pozyskania”, gdzie mamy kilka egzemplarzy zabytkowych pilarek i dzisiejszych urządzeń wyposażenia oraz elementów stroju pilarza” – mówi Małgorzata Brusiłowicz, specjalista służby leśnej ds. LKP Nadleśnictwo Żmigród.

\"Karp w lesie\"Koordynatorem Dni Karpia jest Stowarzyszenie „PARNERSTWO dla Doliny Baryczy”, a organizatorem „Karpia w Lesie” – Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie oraz Nadleśnictwo Żmigród.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here