Szachiści z Wiszni Małej w ekstraklasie

294
Drużyna szachistów z Wiszni Małej w chwilę po dekoracji.

Poziom w mistrzostwach była bardzo wyrównany i w każdym meczu trzeba było zaciekle walczyć o zwycięstwo. Po słabszym początku nasi szachiści szybko objęli prowadzenie i już nie pozwolili go sobie odebrać.

Szachiści z Wiszni Małej w ekstraklasie Kluczowy dla losów całej ligi i naszego końcowego sukcesu okazał się czwarty mecz z faworytem ligi Akademią Szachową Gliwice – opowiada Łukasz Butkiewicz, kapitan drużyny. – Spisaliśmy się w nim fantastycznie, wygrywając aż 4.5 – 1.5 i dołączając tym samym do ścisłej czołówki tabeli. Podbudowani tym sukcesem wygrywaliśmy kolejne spotkania. Dopiero w ostatniej rundzie zremisowaliśmy z Hetmanem Częstochowa. Nie zabrało nam to jednak pierwszego miejsca w tabeli i awansu do ekstraklasy – wspomina szachista.
Drużyna Baumatech wystąpiła na mistrzostwach w składzie: Łukasz Butkiewicz – kapitan drużyny, Arkadiusz Skawiński, Michał Luch, Kamil Plichta, Mateusz Bronowicki, Ewa Przeździecka, Aleksandra Zmarzły.
Zdaniem szachistów, awans do ekstraklasy będzie najlepszym prezentem na dziesięciolecie istnienia drużyny, które będzie obchodzone w przyszłym roku.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here