Od kilku lat dzieci z gminy Trzebnica ćwiczą taniec w nowej sali lustrzanej przy trzebnickim LO i wyremontowanej ostatnio sali sportowej. Korzyści finansowe z wynajmu pomieszczeń odnosiła również szkoła, bo studio tańca co miesiąc opłacało faktury za korzystanie z sal.

Tymczasem na początku sierpnia dyrektor LO Danuta Szuber poinformowała właścicielkę Studia Tańca Klasycznego Sofija, że niestety miała wizytę starosty Waldemara Wysockiego, który zakazał jej wynajmowania sali dla baletnic z Sofiji. Gdy dyrektorka zapytała o powody, nie otrzymała żadnej odpowiedzi.

wysocki2Prawie 70-ka dzieci z dnia na dzień została na przysłowiowym lodzie. Dodajmy, że dzieci mają na koncie wiele występów i sukcesów na ogólnopolskich festiwalach i turniejach.

Właścicielka studia tańca Katarzyna Długosz, wysłała pismo do starosty, w którym domagała się podania powodów, dla których ona i trzebnickie uczennice nie mogą korzystać z sal LO. Dodatkowo wezwała go do zaprzestania nadużywania władzy i łamania prawa.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymała odpowiedzi. My również wysłaliśmy pytania, zarówno do starosty Wysockiego jak i wicestarosty Jerzego Treli. Niestety do momentu zamknięcia tego numeru, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Właścicielka złożyła też oficjalną skargę na działania starosty Wysockiego do Rady Powiatu, która została odczytana na sesji w dniu 21 sierpnia. Radni zaczęli dopytywać starostę dlaczego zakazał wynajmu.

– Na tej sali nie mogą ćwiczyć dzieci, bo to zagraża ich zdrowiu i życiu – wypalił starosta Wysocki, który twierdził, że ma taki dokument od straży pożarnej.

Robert Adach zauważył, że to chyba jakiś żart, bo przecież z tej sali cały czas korzystają gimnazjaliści i licealiści. Dodał, że starosta chyba nie wie o czym mówi. I faktycznie po tym, jak wcześniej starosta odczytywał własne oświadczenie, mimo ogłoszenia przerwy i mimo wyjścia radnych, to tak samo to wystąpienie było kompletnie oderwane od rzeczywistości. Skarga trafi teraz pod obrady komisji.

Dzieci płaczą, a rodzice komentują. Zobacz tutaj.

więcej na kolejnej stronie…

2 KOMENTARZY

  1. nie bronię decyzji Starosty, ale dziwi mnie, że nie powie prawdy.
    PZS1 ma warunkową zgodę Straży Pożarnej na działanie. Zgodę której termin dobiega końca. W zasadzie cała szkoła powinna być zamknięta i zmodernizowana. Ale pieniędzy brak.
    Wynajmowanie sali podmiotom zewnętrznym w takiej sytuacji jest na prawdę ryzykowne. i nie wiem, ale chyba też niezgodne z prawem.
    Więc może zapytać Starostwo co zamierza dalej robić z problemem?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here