Pokłócili się o majtki radnego…

2814
Radni większością głosów przegłosowali odwołanie Łukasza Budasa z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

Jeszcze przed sesją, podczas obrad komisji Łukasz Budas miał pełne emocji wystąpienie, w którym oskarżał Roberta Adacha o zastraszanie. Adach wszystkiemu zaprzeczył i odpowiedział, że to kłamstwo (więcej o tym i innych oskarżeniach napiszemy w kolejnym numerze NOWej – przyp. red.).

Gęstą atmosferę wokół wiceprzewodniczącego z ramienia PiS wyczuć można było już na początku sesji. Po chwili radni zmienili porządek obrad i wszystko stało się jasne, zaproponowano jego odwołanie i wybór nowego członka prezydium rady.

Po odczytaniu uchwały nastąpiła jednak cisza; wtedy o głos poprosił radny Bogusław Rubaszewski. Mówił, że on chciałby się dowiedzieć co radni mają do Łukasza Budas, dlaczego nie nadaje się na wiceprzewodniczącego i personalnie wywołał do odpowiedzi Jana Zdziarskiego z PO.

– Dlatego chcemy odwołać pana Budasa, ponieważ podpisuje się, pod nie swoją pieczątką. A poza tym, ja prywatnie, nie chciałbym mieć przewodniczącego rady, który chodzi w majtkach na sesje, no bardzo przepraszam – odpowiedział z oburzeniem radny Zdziarski, nawiązując, do wcześniejszych obrad komisji, na które Łukasz Budas przybył w szortach.

– Panie radny Zdziarski, czy chodzę w majtkach, czy na golasa, czy w krótkich spodenkach, to tak naprawdę nie powinno pana interesować. Mnie społeczeństwo wybrało i proszę nie mówić, że się podpisałem pod pieczątką przewodniczącej, bo się podpisałem jako wiceprzewodniczący Łukasz Budas (…) Bardzo się, cieszę, że w końcu po 8 latach pierwszy raz pan zabrał głos – ripostował Budas.

Czytaj na kolejnej stronie…

2 KOMENTARZY

  1. Jak oni rządzili prze \ostatniee 8 lat. Może trzeba sprawdzić bo ciągle Nowa pisze o błędach proceduralnych. Ciekawe jak poprzednie kadencje ile było tych niezauważonych błędów proceduralnych

  2. Ja z kolei zapytam, jak to się dzieje, że oni wszyscy dalej siedzą na swoich stołkach!??
    Ludzie się bawią, śmieją, a przez ten cały cyrk wszyscy na tym tracimy. Nasza lokalna władza bawi się w przepychanki, tymczasem straciliśmy już remont jednej drogi, szpital pada, wizyty policji w starostwie przechodzą do porządku dziennego, starosta robi co chce, mówi co chce (oskarżając swoich pracowników o łamanie prawa). PARANOJA!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here