Sekretarka nową prezes aquaparku?

2520
Trzebnicki basen co roku przynosi straty. W dalszym ciągu nie wykorzystane są też pomieszczenia piwniczne, w których planowano kręgielnię.

Próżno szukać informacji o tym, kto został nowym prezesem trzebnickiego aquaparku.

O powołaniu nowej osoby na to stanowisko poinformował nas Czytelnik:

Od 17-ego sierpnia 2015 r. spółka ma nowego prezesa – Alicję Turkiewicz z Obornik Śląskich – sekretarkę byłego prezesa Drukarczyka, a informacja rozeszła się błyskawicznie po basenie zaraz po spotkaniu rady nadzorczej. 

Śmiech na sali, bo wszystkim wiadomo, że sekretarka prezesa, była wcześniej zaledwie pracownicą sauny w Zdroju. O wykształceniu ekonomicznym obecnej pani prezes można sobie tylko pomarzyć. 

Nie ma ona również żadnego doświadczenia w rządzeniu – co powszechnie wiadomo i nie jest tajemnicą, że przez lata pracowała jako pilot wycieczek, o czym często opowiada wszystkim, bo głównie gada zamiast pracować. Kto wie, może teraz nową wizją basenu będzie oprowadzanie wycieczek po aquaparku?

A może magiczny wpływ na awans mają bardzo dobre znajomości jej cioci z burmistrzem Długozimą?

A może po prostu sąsiad Turkiewiczów – pan Błażewski (dawny burmistrz Obornik Śląskich) toruje sobie drogę do stołka poprzez sąsiadkę zza płotu?

A może zwyczajnie nieważne jest doświadczenie i kompetencje, a jedynie ktoś, kto łatwo daje się sterować przez Długozimę? – zastanawia się Czytelnik.

– Droga redakcjo. W dniu 25.08.2015 o 7.00 burmistrz zwołał pracowników basenu trzebnickiego na zebranie. Poinformował na nim o fakcie zmiany władzy w „Zdroju” – starego prezesa Drukarczyka zastąpiła nowa prezes Alicja Turkiewicz. Pomijając jej kompetencje bo z tego co udało się zbadać w Trzebnicy i Obornikach Śl. (bo tu mieszka nowa pani prezes) nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu ani nie ma żadnego wykształcenia menadżerskiegopisze kolejna Czytelniczka.

Czytelniczka dodała też, że Turkiewicz jest również wiceprezesem trzebnickiego klubu pływackiego Hydra, który korzysta odpłatnie z basenu wynajmując tory do nauki pływania czy organizując turniej hokeja podwodnego. Dodaje, że klub otrzymał też dotację od Gminy Trzebnica..

Czy Alicja Turkiewicz została prezesem,
czy tylko pełniącą obowiązki?

Burmistrz dotąd nie wyjaśnił też, dlaczego zwolniono poprzedniego prezesa?

Na koniec warto przypomnieć, że trzebnicki aquapark co roku odnotowuje duże straty. Tylko za 2014 rok gminna spółka odnotowała ponad 535 tys. zł straty! A do tej pory, gmina, do funkcjonowania spółki, w formie tak zwanego podwyższania kapitału zakładowego, dołożyła już 3 mln 650 tys. złotych!

Dodajmy, że jedynym udziałowcem spółki jest gmina Trzebnica, którą jednoosobowo reprezentuje burmistrz Marek Długozima.

To on powołał Radę Nadzorczą spółki, która teraz na prezesa wybrała… sekretarkę odwołanego niedawno prezesa.

Czy taki wybór uzdrowi finanse spółki? Dlaczego nie ogłoszono konkursu? 

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ W AKTUALNYM WYDANIU PAPIEROWYM LUB E-GAZECIE.

8 KOMENTARZY

 1. Ale faktem jest, że czytając ostatnio o różnych wydarzeniach w Trzebnicy, tj. między innymi:
  1. Nowa Pani Prezes basenu trzebnickiego,
  2. Utracone dotacje na budowę drogi do Sułowa,
  3. Awantury podczas sesji rady powiatu, w tym podbieranie sobie kluczy, pięczątek oraz papieru toaletowego….

  można jednoznacznie stwierdzić, że Trzebnica winna zmienić nazwe na BURDEL.

 2. co tu zazdrościć? Być wazeliną, marionetkę czy sługusem burmistrza czy rady nadzorczej to powód do zazdroszczenia? każdy logicznie myślący wie że z sekretarki prezesem się nie staje – za darmo! szkoda że to wszystko nie pomaga Trzebnicy a jedynie … burmistrzowi. Ze nikt się za to nie weźmie!!

 3. czego tu zazdrościć? Tego, że ta kobita jest wazeliną, sługusem i chorągiewką w rękach burmistrza? Czy może tego, że jest nieudolną życiowo osobą skoro sama do niczego nie może dojść – tylko dzięki znajomościom? A może tego, że wszyscy teraz z niej rżą i mają niezły ubaw ? Jeśli to jest powód do zazdrości to rzeczywiście – wszyscy jej „zazdroszczą”. Poza tym, że już chyba nikt nie ma złudzeń, że za stanowisko darowane przez burmistrza pewnie musi zapłacić – ciekawe w jaki sposób :). Tak to własnie wygląda władza w Trzebnicy, a wy głupki głosowaliście za Długozimą. Nie wstyd Wam, że to wasz wybór takiej rzeczywistości?

 4. znajomości i jeszcze raz znajomości tu dużo rzeczy (jak widać) można załatwić przez znajomości, ciekawe kiedy aquapark zaliczy padakę jak będzie tak zarządzany? powodzenia!

 5. zarządzany? Przecież ta paniusia nie wie co to zarządzanie !! Padaki nie zaliczy basen bo burmistrz będzie dotował bez końca swoich przyjaciół u władzy! Szkoda, ze nie dopłaca ze swoich pieniędzy bo moze wtedy by zarządzał ktoś kto ma do tego wiedzę, a nie znajomości u burmistrza. żenada!. Brzydzę się takimi ludźmi jak nowa sekretarka szparka. Wypisałbym z rodziny taką …. .

 6. Panie redaktorze jeżeli pan się martwi to muszę panu powiedzieć że jakieś 25 lat temu w jednym z zakładów pracy powołano główną księgową może z wykształceniem ale bez żadnej wiedzy. Wszyscy pracownicy byli w szoku, że właśnie ją wybrano, bo jedyne czym się szczyciła to przepis jak 1 kurczakiem karmić 4 osobową rodzinę przez tydzień. My też martwiliśmy się że zakład upadnie ale dzięki Bogu jakoś przetrwał. Jak się prezes zorientował, że ta pani nie wie nic i wszyscy wokół się śmieją, to wysłał ją na wcześniejszą emeryturę. Niech się pan nie martwi zawsze jest jakieś wyjście.

 7. co się czepiacie biednej sekretareczki z Obornik Śląskich ? Pewnie dziewczę zamiast pracować to chodziła ciągle pod byle pretekstem do gabinetu prezesa i obserwowała co i jak robił były prezes Drukarczyk i teraz „uczeń przerósł mistrza” 🙂 . Jakie wnioski ? Teraz nowa pani prezes aby nowa sekretarka jej nie przerosła musi zamykać na klucz swój gabinet przed kolejnymi sługusami burmistrza 🙂

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here