Wzrosną czy nie wzrosną ceny?

1623

NOWa: Czy wzrosną ceny biletów? Co z dziećmi? Czy ceny biletów ulgowych będą droższe? 

Dariusz Skiba
Dariusz Skiba

Dariusz Skiba: Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie jako administrator obiektu – Basenu Kąpielowego AQUAGRÓD – nie przewiduje podwyżek biletów w tym sezonie. Ceny biletów pozostaną na obecnym poziomie. Szczegółowy cennik można znaleźć na www.zpk-zmigrod.eu

NOWa: Zdecydowanie duża część żmigrodzkiej społeczności jest zirytowana, gdyż według niej, bywalcami akwenu są głównie rawiczanie. Wedle pogłosek zastanawiano się zatem, czy może wyższe ceny będą obowiązywały mieszkańców innych gmin? 

DS: – Basen Kąpielowy AQUAGRÓD, okazał się bardzo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla żmigrodzian, ale również dla gości z ościennych gmin, takich jak: Rawicz, Milicz, Prusice, Trzebnica czy Wołów.

Nasz obiekt powstał z myślą o mieszkańcach gminy Żmigród, ale również o turystach odwiedzających nasz region – Doliny Baryczy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z PO Ryby, gdzie głównym celem jest: „Poprawa jakości życia społeczności rybackich przez podnoszenie atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej obszaru Doliny Baryczy”. Oznacza to, że obiekt ma podnieść atrakcyjność naszego regionu. Trudno więc irytować się na fakt, że na obiekcie przebywają turyści spoza Żmigrodu.

Nie wszyscy też chyba pamiętają, że przez kilka lat dzieci z Gminy Żmigród jeździły na basen do Wołowa i tam jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Wręcz odwrotnie, administrator obiektu cieszył się, że ich basen jest tak popularny.

 

Tak jak wspomniałem, ceny biletów nie zmienią się w tym sezonie. Wysokość cen biletów została ustalona w zeszłym roku, po głębokiej analizie cen podobnych obiektów w okolicy. Chodziło o to, aby usługa nie była za droga, ale żeby też zwróciły nam się koszty utrzymania basenu. I to się udało, ponieważ rok 2014, zamknęliśmy małym zyskiem.

Natomiast na posiedzeniu komisji kultury, która odbyła się 30 lipca 2015 roku, burmistrz gminy Żmigród zaproponował, aby w przyszłym roku wprowadzić Kartę Żmigrodzkiej Rodziny. Konsekwencją takiego rozwiązania, byłyby zniżki dla rodzin wielodzietnych z gminy Żmigród na usługi, w tym również zniżki biletów na basen, koncerty i przedstawienia.

Radni stwierdzili, że to dobry pomysł i muszą solidnie przygotować się do wprowadzenia takiej karty.

Warto dodać, że rawiczanie również nie są obojętni w tej sprawie. Ich burmistrz – Grzegorz Kubik, świadomy jest jednogłośnej petycji mieszkańców skierowanej do niego, o wybudowanie podobnego obiektu jak AQUAGRÓD. Co więcej, rawiczanie rozumieją oburzenie niejednego żmigrodzianina. Pocieszającym może być fakt, że nie tylko ten basen odwiedzają mieszkańcy Rawicza, ale na przykład podobne obiekty w Miliczu czy Krotoszynie.

Jednak mimo wszystko, żmigrodzianie powinni być dumni ze swojego basenu i jednakowo dumnie, zapraszać przyjezdnych do odwiedzania AQUAGRODU.

Dorota Skaczyło

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here