Uratuj życie flaszką

213

Jako ludzie poruszający się wiekowymi volkswagenami mamy duże i ogromne serducha. Chętnie włączamy się w akcje pomocy wszelakiej. Nasza impreza czyli Piknik Garb`n`Busa jest organizowana po raz piąty – mówi Bartek Malec, współorganizator przedsięwzięcia.

Mamy taką fajną tradycję i ciekawą akcję charytatywną, może trochę kontrowersyjną, ale dającą super efekty.

Nasi serdeczni przyjaciele z Klubu Miłośników Starej Motoryzacji FUMKA oraz Stowarzyszenie „Razem dla Bagna” organizują akcję zbiórki dla Lenki i Marka, do której i my się przyłączamy. Jest to ważna sprawa, która zawsze jest elementem organizowanych przez nas pikników; cztery razy organizowaliśmy licytacje – mówi Bartek Malec.

Jak dodaje, zawsze prowadzili licytacje na rzecz potrzebujących osób. Zebrali dosyć sporo pieniędzy, które potem zostały przekazane potrzebującym: Dwa razy dla Dawida Pytlińskiego ze Żmigrodu, który doznał urazu kręgosłupa po skoku do wody i raz dla sióstr Wiktorii i Pauliny z Lubnowa (dziewczynki ze ślimakowymi implantami słuchu) oraz w zeszłym roku dla Tomka Kowalskiego „Kowala” .

W tym roku liczymy, że po raz kolejny akcja „Flaszka ratuje życie” pomoże zebrać środki jeszcze większe niż w zeszłym roku. 

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że być może masz możliwość
przekazania nam swojej lokalnej flaszki.

Jeżeli już zdecydowałeś się, że chcesz nam pomóc to super. Po przekazaniu, flaszce zostanie nadany numer aukcyjny – mówi Bartek Malec.

Potem butelka jest licytowana, a całość z licytacji przekazywana jest na szczytny cel.

– Jeżeli chodzi o zawartość, na nią nie mamy wpływu i zależy to od osób przekazujących.

Do akcji w czasie ostatniego Pikniku organizowanego w Osolinie dołączyli nie tylko uczestnicy pikniku, ale także mieszkańcy, turyści i lokalne władze samorządowe, przekazując bardzo ciekawe butelki, za co organizatorzy bardzo dziękują. W tym roku akcja zostanie powtórzona.

Zbieramy pieniądze na rehabilitację dla Lenki i Marka – dzieciaki, które wymagają specjalistycznej rehabilitacji. Dzieci mieszkają w gminach Oborniki Śląskie i Prusice.

 

Piknik odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here