Jak oszczędzać wodę?

189

Najważniejszy jest stan instalacji wodociągowej

Jeśli zamierzasz oszczędzać wodę, zadbaj najpierw o stan instalacji wodociągowej w swoim domu: zlikwiduj przecieki, napraw kapiące krany i nieszczelne spłuczki. Możesz też pomyśleć o zamontowaniu urządzeń ograniczających zużycie wody, np. perlatory, czyli siatki o drobnych oczkach, które napowietrzają wodę; dzięki nim strumień jest silniejszy lub jednouchwytowe baterie – natychmiast regulują temperaturę wody. Dobrze jest też zamontować spłuczkę z dwoma opcjami spłukiwania wody. Rozważ zainstalowanie natychmiastowego podgrzewacza wody w kuchni. Koniecznie zaizoluj rury, dzięki temu będziesz miał szybciej ciepłą wodę i unikniesz jej marnowania kiedy się  podgrzewa.

Jak oszczędzać wodę w domu?

1. Myjąc zęby, używaj do płukania kubka zamiast bieżącej wody. Zużyjesz co najwyżej pół litra.
2. Myjąc twarz, pilnuj aby kurek nie był odkręcony przez cały czas.
3. Odkręcając wodę, dbaj aby strumień nie wypływał z maksymalną siłą.
4. Bierz szybki prysznic, zamiast kąpieli w wannie. Pełna wanna to około 180 litrów wody, czyli tyle co ok. 15 minut kąpieli pod prysznicem.
5. Kąpiąc się w wannie nie nalewaj nigdy wody do pełna.
6. Spuszczając wodę w toalecie używaj przycisku zwalniającego mniejszą jej ilość.
7. Unikaj zbędnego spłukiwania toalety.
8. Używaj pralki i zmywarki dopiero wtedy, kiedy są pełne.
9. Nie myj naczyń pod bieżącą wodą.
10. Nie używaj bieżącej wody do rozmrażania żywności. Odmrażaj jedzenie w mikrofalówce lub zostaw je na noc w lodówce11. Nie wylewaj niepotrzebnie wody, jeżeli możesz jej jeszcze użyć do podlania kwiatków, sprzątania, czy spłukania toalety.Więcej na następnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here