Za dwa tygodnie ruszają do boju piłkarze

  56

  W grupie X nasze drużyny rozgrywały mecze z zespołami z powiatów oleśnickiego i milickiego.

  Jedną z czołowych drużyn tej grupy był Orzeł Biedaszków Wielki, kończący sezon na drugiej pozycji tabeli.

  Grały w tej grupie również drużyny z Brzykowa i Ujeźdźca Wielkiego. Można odnotować fakt różnicy poziomów gry zespołów.

  Jedna z drużyn, czyli Biedaszków otwierał X tabelę, zaś Ujeździec ją zamykał. Orzeł miał interesujący przebieg sezonu. Miejscowi działacze podsumowujący zakończony sezon stwierdzili: – Jesień mieliśmy słabszą, zaś wiosna należała do nas. Bo na przykład nasze spotkania z liderem grupy, Twardogórą jesienią przegraliśmy 1 do 0 a wiosną już zremisowaliśmy 0 do 0.

  Podobnych przykładów w tym sezonie mieliśmy więcej. Z Grabownem Wielkim jesienią przegraliśmy 2 do 1 a wiosną wygraliśmy 2 do 3, z Bukowinką jesienią przegraliśmy 6 do 2 a wiosną wygraliśmy 0 do 2, z Grabówką jesienią zremisowaliśmy 3 do 3 a wiosną wygraliśmy 7 do 0.

  Orzeł Biedaszków zdobył 46 punktów strzelając 71 bramek, tracąc 40. W wymiarze punktowym zrównał się z Baryczą Milicz, ale był lepszy w bezpośrednich spotkania
  (3:3 i 1:4 dla Orła).

  W nowym sezonie piłkarskim rysuje się ostra rywalizacja, bowiem Orzeł zapowiada dojście do drużyny doświadczonych zawodników.

  W grupie II wrocławskiej zapewne utrzyma dobrą dyspozycje Tomtex Wrocław, który w ubiegłym sezonie deptał po pięcie Płomieniowi Wisznia Mała.

  Jak dotąd dobrze spisywała się Malinka Malin, jednak ten zespół w sezonie grał nierówno wygrywając wysoko i w takim stosunku przegrywając swe mecze.

  Bardzo dobrze radził sobie Dąb Kuraszków. O ile rozpoczynał sezon średnio, to wiosną ostro gonił czołówkę. W tej drużynie odstawała obrona. Świadczą o tym zdobyte i utracone gole. Dąb strzelił rywalom 51 goli a stracił 56. Co prawdę na grę składa się uczestnictwo wszystkich graczy, ale skuteczna obrona potrafi zastopować szybkie ataki rywali. Z tym miał problem Dąb.

  W nowym sezonie do gry wejdzie beniaminek C klasy Avia Ozorowice.

  Jeśli ta drużyna utrzyma dotychczasową formę i wolę walki może być ciekawie na boiska B klasy. J

  uż przed rozpoczęciem sezonu możemy zapowiedzieć przestrogę: Jeśli Avia nie utemperuje charakteru niektórych zawodników może doznać nieprzyjemnych zdarzeń. Pod koniec sezonu mieliśmy przykład nieodpowiedzialności jednego z zawodników.

  22 sierpnia zobaczymy stan przygotowań i ducha walki poszczególnych drużyn

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here