Zdemolowali windę na stacji

399

Urwana gałka przycisku alarmowego, uszkodzenia telefonu alarmowego, zablokowane drzwi bez możliwości ich otworzenia, kilka innych uszkodzeń różnych elementów windy – takie zniszczenie stwierdzili 27 lipca pracownicy Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury i zawiadomili żmigrodzką policję. Pismo zostało wysłane również do burmistrza Żmigrodu, który podał je do publicznej wiadomości.

Nie może być zgody na takie wybryki chuligańskie, dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców gminy Żmigród, którzy będą świadkami podobnych zdarzeń, aby nie byli obojętni.

Ludzie niszczący nasze mienie nie mogą czuć się bezkarni. Jeśli widzicie państwo takie zachowania, a macie obawę o własne bezpieczeństwo, należy niezwłocznie powiadomić policję. Chciałbym wierzyć, że nikczemne zachowania nie są udziałem nikogo z naszej gminy, tym bardziej, że szkodzą wspaniałej, żmigrodzkiej społeczności i materialnie i wizerunkowo – napisał burmistrz Robert Lewandowski na oficjalnym profilu facebookowym miasta i dodał:

Zwracam się też do sprawców: czy niszcząc urządzenia, które mają pomóc niepełnosprawnym, osobom starszym, nie pomyśleliście, że być może utrudniacie życie komuś z waszych bliskich lub znajomych? Łamiąc prawo, narażacie się na poważne konsekwencje, które mogą niepotrzebnie skomplikować wasze życie. Dlatego pytam: warto?

Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy poinformowała nas, że policja wie o dewastacji, jednak właściciel obiektu nie podał jeszcze na ile wycenia straty: – Zapytaliśmy zarządcę obiektu o zapis z monitoringu, okazało się jednak, że akurat w czasie kiedy dokonywane były zniszczenia, zapis jest niewyraźny – mówi policjantka i dodaje, że policja przeprowadzi czynności, aby odnaleźć sprawców dewastacji.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here