Żmigrodzianin w drużynie Mistrzów Polski!

201

W dniach 30 lipca -2 sierpnia
w Policach odbył się polski finał
rozgrywek o Puchar Regionów UEFA.

W turnieju finałowym DZPN najpierw zwyciężył z Podkarpackim ZPN 5:4, po serii rzutów karnych, następnie z Łódzkim ZPN 5:3, również po konkursie rzutów karnych, a na koniec już w regulaminowym czasie gry uporał się z Zachodniopomorskim ZPN, wygrywając 3:1.

Osiągnięte rezultaty zapewniły piłkarzom DZPN tytuł mistrzowski i awans do kolejnej fazy tych zmagań, w której będą już rywalizować z przedstawicielami innych europejskich krajów.

Wielki wkład w to osiągnięcie miał zawodnik Piasta Żmigród Grzegorz Mazurek, który wystąpił we wszystkich finałowych meczach, a w ostatnim pojedynku strzelił decydującego gola.

Przypomnijmy, że Dolnoślązacy wcześniej zwycięsko przebrnęli przez eliminacje krajowe. Najpierw pokonali Lubuski ZPN 1:0, a następnie, po serii rzutów karnych Śląski ZPN 5:4.

Puchar Regionów UEFA to cykliczne rozgrywki, które odbywają się co roku. W zmaganiach tych biorą udział piłkarze nie związani kontraktem z żadnym klubem zawodowym. W 2007 roku Mistrzem Europy została kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i był to jedyny tryumf w historii ekipy biało-czerwonych. Nie tak dawno blisko powtórzenia tego wyczynu była kadra DZPN, która uczestniczyła w lipcowym finale w Irlandii, ale niestety pucharu nie udało się zdobyć.

 

Turniej finałowy (30 lipca – 2 sierpnia, Police):

 

30 lipca  – Zachodniopomorski ZPN 0-0 k. 5-6 Łódzki ZPN;

30 lipca – Dolnośląski ZPN 1-1 k. 4-3 Podkarpacki ZPN;

31 lipca – Łódzki ZPN 0-0 k. 3-5 Dolnośląski ZPN;

31 lipca- Zachodniopomorski ZPN 2-2 k. 5-6 Podkarpacki ZPN;

2 sierpnia – Łódzki ZPN 1-2 Podkarpacki ZPN;

2 sierpnia,- Dolnośląski ZPN 3-1 Zachodniopomorski ZPN.

 

Tabela końcowa:

1. Dolnośląski ZPN   3  5  4-2

2. Podkarpacki ZPN  3  5  5-4

3. Łódzki ZPN 3  2  1-2

4. Zachodniopomorski ZPN  3  2  3-5

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here