Ucieczka z piekła

2714
Tak bawią się dzieci w ogarniętej wojną Syrii.

Wiele osób może ją pamiętać; niektórzy chodzili z nią do przedszkola, inni do podstawówki, ponieważ jakiś czas mieszkała w Trzebnicy, razem ze swoim bratem i mamą.

Teraz ich dom w Syrii został zbombardowany. Jej mąż przesiedział bezprawnie 4 miesiące w więzieniu. W odzyskaniu wolności pomogło 10 tys. dolarów łapówki. Nie mieli nic do stracenia, tym bardziej, że ona była w zaawansowanej ciąży. Postanowili przedostać się do Jordanii i tam ułożyć sobie życie. Jednak jak okazało się, nie są tam mile widziani. Teraz za wszelką cenę chcą przylecieć do Polski, ale… nie stać ich na podróż.

Matka chciała by mieszkali w Polsce

Był rok 1994. Miriam miała wtedy 6 lat, a jej młodszy brat Mohamed 3 latka. Ich matka próbowała ułożyć sobie życie w Libii, jej mąż był Syryjczykiem. Niestety nie udało jej się zaakceptować różnic wynikających z obyczajów czy religii.

Do tego, okazało się, że zachorowała na raka piersi. I tu pojawił się największy problem. W krajach arabskich kobiety mają utrudniony dostęp do lekarzy. Nie ma też odpowiednich leków. Wtedy matce Miriam pomógł lekarz Jerzy Berger. To on namówił ją, a następnie pomógł wyjechać z powrotem do Polski.

Czytaj na kolejnej stronie.

2 KOMENTARZY

 1. Proszę podać numer konta też w gazecie NOWA,ponieważ Facebooka nigdy nie używałem i nie zamierzam używać,dużo ludzi nie korzysta z Facebooka.Im więcej ludzi będzie znało numer konta tym szybciej się uzbiera te 2500 EURO.

  • Tak jak zostało napisane w tekście, w dniu dzisiejszym uruchomione zostało specjalne konto bankowe.

   Dzięki stowarzyszeniu NOMADA mamy nr konta
   mbank 881140 1140 0000 4690 1800 1010 tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE WSPARCIE DLA MIRIAM

   UWAGA- tytuł jest bardzo ważny!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here