Teresa Czaniecka nową skarbnik Prusic

820

. Przypomnijmy, że od grudnia ubiegłego roku na zwolnieniu lekarskim (po wypadku) przebywał Konrad Buczek. Podczas jego nieobecności zastępowała go Teresa Czaniecka. Jak się okazało, Konrad Buczek został powołany na skarbnika gminy Wisznia Mała. Na jego miejsce radni powołali jednogłośnie Teresę Czaniecką.

Od 2012 roku pracuję w Urzędzie Miasta i Gminy Prusice w księgowości budżetowej. Od 2004 roku pracowałam w świadczeniach rodzinnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, później w księgowości w GOPS-u. Cały czas jestem członkiem Lokalnej Grupy Działania Wzgórz Trzebnickich – mówi nowa pani skarbnik.
Teresa Czaniecka ma bardzo bogate wykształcenie. Studia kierunkowe ukończyła w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania we Wrocławiu na kierunku finanse publiczne, a także na kierunku rachunkowość. Ukończyła również studia podyplomowe: pozyskiwanie eurofunduszy, kursy księgowości i jest… dyplomowaną pielęgniarką,
– Jestem mieszkanką Prusic, a pochodzę z ościennej gminy, ze Żmigrodu. Zawsze byłam związana z powiatem trzebnickim – dodała nowa pani skarbnik.To kolejna kobieta na stanowisku skarbnika, można więc powiedzieć, że panie przejęły nadzór nad finansami w większości gmin powiatu: w Trzebnicy, Obornikach Śl., Żmigrodzie, Prusicach i w Zawoni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here