Burmistrz Długozima jednak nie będzie kandydował na posła

840

Na stronie internetowej Gminy Trzebnica pojawiło się oświadczenie Marka Długozimy, w którym informuje, że nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych, ba jak wyjaśnia woli dalej sprawować urząd burmistrza.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu podaliśmy informację, że burmistrzowi Trzebnicy zaproponowano miejsce na listach PiS. Dokładnie chodziło o start z partii Polska Razem Jarosława Gowina, która ma zagwarantowane 3 miejsce na liście PiS, jako jeden z koalicjantów.

Okazało się, że Jarosław Gowin odwiedził trzebnickiego burmistrza. Długozima potwierdził, że otrzymał taką propozycję.

My również zwróciliśmy się z pytaniami zarówno do Jarosława Gowina jak i burmistrza, a także sekretarza generalnego partii Gowina – Grzegorza Kądzielawskiego, bo jak nas poinformowano Jarosław Gowin przebywa na urlopie.

Pytaliśmy między innymi, o to czy prawdą jest, że burmistrz Długozima ma kandydować z listy PiS i czy ma otrzymać 3 pozycję na liście, czyli na miejscu zagwarantowanym dla Polski Razem. Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Grzegorza Kądzielewskiego:

„Szanowny Panie Redaktorze, nie potwierdzam żadnej z informacji, o których Pan pisze.

Z poważaniem, Grzegorz Kądzielawski Sekretarz Generalny Polski Razem Zjednoczonej Prawicy”.
Burmistrz Trzebnicy na nasze pytania nie odpowiedział.
Tymczasem start w wyborach parlamentarnych potwierdzili już: Marek Łapiński, obecny poseł PO; Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu, który startować ma z list PSL oraz Sławomir Węgrzynowicz, radny powiatu, który wystartuje z list PiS.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here