Czy warto korzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej? Część 1.

70

Działalność kancelarii odszkodowawczych na rynku ubezpieczeniowym budzi wiele kontrowersji. Ubezpieczyciele kwestionują działania pracowników i współpracowników takich podmiotów, którzy niekiedy kupują dane ofiar wypadków, co jest nieetyczne, a wręcz karalne. Z kolei przedstawiciele kancelarii odszkodowawczych wskazują, że ubezpieczyciele notorycznie zaniżają świadczenia należne poszkodowanym (nawet kilkunastokrotnie), odmawiają zwrotu kosztów leczenia i podejmują inne działania niekorzystne dla klientów. W rzeczywistości, pomiędzy kancelariami odszkodowawczymi a ubezpieczycielami toczy się gra o wielkie pieniądze, które ubezpieczyciele „tracą” dzięki fachowo reprezentowanym klientom, a kancelarie zarabiają dzięki wynagrodzeniom pobieranym od klientów.

Podstawowe pytanie, które należy postawić w związku z artykułem jest następujące: czy warto korzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczych? Moim zdaniem tak, z kilku powodów.

Po pierwsze, firmy ubezpieczeniowe są profesjonalistami i korzystają z pomocy wielu specjalistów – lekarzy oraz prawników; posiadają również zaplecze finansowe, co ma znaczenie chociażby podczas procesów sądowych. W związku z tym stając do walki z ubezpieczycielem powinniśmy zadbać o to, aby też dysponować profesjonalnym wsparciem.

Więcej na następnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here