TechniSat poszukuje pracowników

4789

TechniSat – sąsiad, którego nie znamy

Potrzebni ludzie z chęcią do pracy

Choć mamy bezrobocie na poziomie kilkunastu procent, to jak mówi Jerzy Piotrowicz, dyrektor zakładu, rynek pracy odarty jest z pracowników chętnych do pracy.

Obecnie TechniSat poszukuje inżynierów, ale także osób na produkcję, od których wymagane są: zdolności manualne i dobry wzrok,

jednak wada wzroku wymagająca do korekcji noszenia okularów nikogo nie wyklucza. – Wszystkie inne kwalifikacje pracownicy nabywają podczas 3-miesięcznego okresu próbnego, podczas którego są szkoleni na miejscu. Jeśli chodzi o stanowiska wysokospecjalistyczne, jak na przykład związane z utrzymaniem ruchu, liderów, kierowników produkcji i referentów, to tu oferty są spersonalizowane i atutem jest wiedza techniczna i znajomość języka niemieckiego.

Szkolenia często odbywają się w zakładach niemieckich, ale wszystko zależy od profilu – mówi dyrektor i podkreśla, że do pracy przyjmowani są również ludzie z niepełnosprawnościami, które nie ograniczają zdolności manualnych (zakład jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Ze swojej strony firma oferuje umowy o pracę, szeroki pakiet socjalny, zakładowy fundusz socjalny, od lipca uruchomiono nowe bezpłatne linie dowożące pracowników z kierunków: Wołów-Brzeg Dolny, Żmigród i Trzebnica. 

1 KOMENTARZ

  1. Niby firma jest super ale zawsze chodzi o kasę. Podstawowy problem, to małe zarobki. Dziwię się, bo wystarczy dać godne zarobki, to ludzi z chęcią pracują i są lojalni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here