TechniSat poszukuje pracowników

4821
Świeżo upieczony pracownik Arkadiusz Naskręt obecnie przechodzi etap szkolenia.

TechniSat to jeden z największych pracodawców w naszym rejonie. Obecnie firma produkuje routery do bezprzewodowej transmisji danych dla niemieckiego odbiorcy, a także produkty dla rynku motoryzacyjnego, dla jednego z największych producentów samochodów.

Zamówień jest tak dużo, że praca prowadzona jest w systemie 3-zmianowym i mimo tego, że hala produkcyjna przypomina bardziej laboratorium, w którym większość pracy wykonują roboty, potrzebni są nowi pracownicy, zarówno ci wykwalifikowani jaki i pracownicy produkcji.

O to, jak pracuje się w firmie zapytaliśmy Iwonę Pietrzak, która w TechniSacie pracuje już ponad 8 lat.

Trafiła przez przypadek, została liderem

Iwona Pietrzak przyznaje, że do pracy w siemianickim zakładzie trafiła przez przypadek.

Był koniec roku 2006. Dzień przed Wigilią dowiedziałam się, że do nowej firmy w Obornikach Śl. trwa rekrutacja. Wcześniej pracowałam w sklepie, ale mój pracodawca nie dał mi umowy o pracę, a ja chciałam pracować jak inni, odprowadzać składki na emeryturę. Złożyłam dokumenty aplikacyjne, zostałam zaproszona na rozmowę.

Bardzo zdziwiło mnie to, że podczas rekrutacji byłam pytana o to, czy mam zdolności manualne. Nie bardzo wiedziałam jaki to ma związek z produkcją w zakładzie, który wytwarza sprzęt elektroniczny, ale teraz już wiem. Od razu przypomniałam sobie, ile swetrów zrobiłam na fizyce pod ławką. Zostałam przyjęta do pracy – mówi Iwona P. i dodaje, że kiedy zaczęła pracę 2 stycznia 2007 roku, w zakładzie pracowało 120 osób. – Były wtedy dwie linie obsadzania ręcznego, pracowaliśmy na dwie zmiany, ale było sporo zamówień, czasami pracowaliśmy na nocki. Widzę, jak bardzo firma zmieniła się przez te wszystkie lata. Mamy zdecydowanie większą wydajność, wytwarzamy inne produkty, zmieniły się linie produkcyjne, coraz więcej pracy wykonują roboty, a mimo to zawsze potrzebny jest człowiek, który spojrzy na końcowy produkt, skontroluje go i będzie nadzorował pracę komputerów i maszyn.

Czytaj na kolejnej stronie.

1 KOMENTARZ

  1. Niby firma jest super ale zawsze chodzi o kasę. Podstawowy problem, to małe zarobki. Dziwię się, bo wystarczy dać godne zarobki, to ludzi z chęcią pracują i są lojalni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here