Magdalena Wolikowska nową pełnomocnik ds. uzależnień

1269
Magdalena Wolikowska, nowa pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca burmistrz Obornik Śl. ogłosił konkurs na stanowisko pełnomocnika. Poprzednią pełnomocnik była Ewa Brzegowska, z którą rozwiązano umowę o pracę.

Nową pełnomocnik została Magdalena Wolikowska, która tematyką uzależnień zajmuje się od 10 lat.

Kiedy w miniony wtorek zadzwoniliśmy do biura pełnomocnika, Magdalena Wolikowska pełniła już obowiązki.- W pracy korzystam z wielu rodzajów oddziaływań terapeutycznych, bazując przede wszystkim na swoim 10-letnim doświadczeniu w pracy z osobami uzależnionymi oraz ich bliskimi – mówi nowa pełnomocnik i dodaje, że do tej pory zajmowała się miedzy innymi leczeniem uzależnień od środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki, tzw. „dopalacze” itp.), a także behawioralnych (hazard, zakupoholizm, pracoholizm, seksohlizm etc.); prowadziła zajęcia profilaktyczne w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz z młodzieżą studencką.

Jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na wydziale psychologii, specjalność: psychologia kliniczna,  Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na wydziale pedagogiki, ukończyła szkolenia zawodowe. Wcześniej pracowała między innymi na oddziale dziennym terapii uzależnień od alkoholu, w biurze pełnomocnika w Obornikach, jako specjalista ds. terapii uzależnień. Zatrudniona była również w „Monarze” w Graczach. Pracowała w różnych jednostkach: w Opolu, Rawiczu, we Wrocławiu i w Borach Tucholskich.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here