Żmigrodzianka na podium Mistrzostw Polski!

177

W środę (17 czerwca) w Białej Podlaskiej rozpoczął się turniej finałowy o tytuł najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce U19.

Drużyna AZS trafiła do grupy A, w której wygrała z Sokołem Kolbuszów 3:0. W swoim drugim spotkaniu wrocławianki zremisowały bezbramkowo z Medykiem Konin i rezultat taki dał awans, do wielkiego finału, ekipie z Konina.

Wrocławiankom przyszło grać o brązowy medal z Unifreeze Gorzów. W spotkaniu tym  lepsze okazały się zawodniczki z Dolnego Śląska, wygrywając 3:1 i tym samym zapewniając  sobie 3 miejsce w Mistrzostwach Polski.

Warto zaznaczyć, że zawodniczki AZS wywalczyły brązowe medale nie przegrywając ani jednego meczu. We wcześniejszym turnieju półfinałowym rozgrywanym w Gorzowie Wielkopolski, wrocławianki tryumfowały z kompletem zwycięstw.

Ponadto Anita Turkiewicz miała udany sezon 2014/2015 w Ekstralidze kobiet, gdzie zaliczyła 19 występów i aż 8 z nich w pełnym wymiarze czasowym. Utalentowana żmigrodzianka w najwyższej kobiecej klasie rozgrywkowej strzeliła również 2 gole, a warto odnotować, że to wszystko osiągnęła w wieku 16 lat.

Na zakończenie tego wyjątkowego sezonu młoda piłkarka, wraz z reprezentacją Dolnego Śląska tryumfowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 4-11 lipca w Nowym Sączu. Impreza ta jest jednocześnie postrzegana jako Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich U16.

Dolnoślązaczki w swojej grupie zajęły 2 miejsce, a w meczu półfinałowym ograły rówieśniczki z województwa mazowieckiego 3:0 i awansowały do wielkiego finału. W decydującym starciu Dolny Śląsk wygrał z Województwem Pomorskim 1:0 i zdobył złoty medal oraz okazały puchar. Anicie Turkiewicz i jej koleżankom z drużyny gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here