Mamy Mistrzów Dolnego Śląska

134
Jakub Kowalczyk i Dominik Krupa (po prawej).

Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe na czas to impreza sportowa, która zyskała już swoją renomę. Jak podają organizatorzy, w tegorocznej edycji wystartowało 81 zawodniczek i zawodników. Jakub Krupa i Jakub Kowalczyk to mieszkańcy gminy Oborniki Śl., którzy na codzień startują i trenują w barwach Mitutoyo Dema PWR Team.

Obydwaj zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych, zdobywając tytuły Mistrzów Dolnego Śląska oraz jednocześnie wygrywając VII wyścig MTB pod Górę o puchar św. Anny z Proszówki.

Jakub Kowalczyk wystartował w kategorii junior młodszy bez licencji, a Jakub Krupa – junior.

– Zawody te są typu uphill, czyli wjazd pod górę. Wyścig ten polega na tym, że co minutę startuje jeden zawodnik i jest mu mierzony czas. Kto ma lepszy czas, ten wygrywa. Dystans jaki był do przejechania to 11,5 km – mówi Jakub Krupa i dodaje, że pogoda była idealna na wyścig, nie było za gorąco, a słońce było za chmurami.

Trasa była łatwa technicznie, były za to „wydolnościowe” podjazdy, na których trzeba było wykazać się „mocną nogą”. Byłem przygotowany pod każdym względem, od roweru po samopoczucie, co zaowocowało pierwszym miejscem w kategorii junior, a także najlepszym czasem, ze wszystkich kategorii młodzieżowych. Wyniki jakie osiągam w tym roku, w dużej mierze zawdzięczam mojemu nowemu klubowi – Mitutoyo Dema PWR Team, a także mojej rodzinie, która wspiera mnie pod każdym względem i daje siłę do kolejnych działań – dodaje nasz mistrz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here