Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę

869

NOWa: – Jakie ma Pan odczucia po zakończonym sezonie 2014/15 w III lidze? Czy uzyskany wynik zadowala trenera, czy też może mógł być troszkę lepszy?

GRZEGORZ PODSTAWEK: – Mówi  się zawsze, że drugi sezon dla beniaminka jest najcięższy i taki okazał się w rzeczywistości. Mieliśmy sporo problemów personalnych, nie zawsze mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników, którzy z różnych powodów nie byli obecni w kadrze meczowej i to nigdy nie jest komfortowe dla trenera, gdy nie może wystawić  takiej jedenastki jaką by chciał. Cel jaki został założony czyli utrzymanie w III lidze został osiągnięty, ja jednak osobiście nie jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Uważam, że drużynę stać na zdecydowanie lepszy wynik niż 10 miejsce. Na pewno gra, którą prezentuje drużyna zasługuje na miejsce w ścisłej czołówce.

NOWa: – Patrząc na statystyki, w ofensywie drużyna radziła sobie dobrze, ale gorzej było już w defensywie. Aż 62 stracone gole to chyba troszkę za dużo?

GP: – W ofensywie potrafimy sobie stwarzać mnóstwo sytuacji i to dobrze świadczy o drużynie. Wielokrotnie jednak miałem pretensje do zawodników o skuteczność, która nie zawsze była naszą mocną stroną; musimy wykorzystywać więcej sytuacji podbramkowych. Natomiast 62 stracone bramki, nie za dobrze świadczą o naszej grze w defensywie.  Popełnialiśmy mnóstwo błędów indywidualnych, które kończyły się dla nas utratą bramki. W całym sezonie straciliśmy 28 punktów przez indywidualne błędy bramkarzy, a to bardzo dużo.

Czytaj na kolejnej stronie

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here