Żmigrodzianki z historycznym wynikiem

783

W tej wspaniałej łódzkiej imprezie sportowej udział wzięło ponad 2000 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek edukacyjnych ponadgimnazjalnych, nie tylko z kraju, ale i z zagranicy.

Aby wziąć udział w tych zawodach należało uprzednio zwyciężyć w klasyfikacji wojewódzkiej.

W tym roku udało się to dziewczętom z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, które tryumfowały w rywalizacji województwa dolnośląskiego w sztafecie szwedzkiej, co dało im prawo reprezentowania Dolnego Śląska właśnie na tej imprezie.

Reprezentacja Gimnazjum oparta była w całości na zawodniczkach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”, a mianowicie: bieg 100 m i 200 m Agata Podlewska, Paulina Małys, Klaudia Płoskonka; 300 m Aleksandra Bober; 400 m Agata Samiło.

W zawodach udział wzięło 16 zespołów reprezentujących poszczególne województwa oraz 8 zespołów z innych krajów europejskich.

W tej doborowej stawce reprezentacja Gimnazjum im. Macieja Rataja zajęła III miejsce w kraju oraz IV w finale, w którym zwycięzcą okazał się zespół dziewcząt z Rosji (Kłajpeda). Czas ekipy ze Żmigrodu to 2,25`23″minuty; zwyciężczynie, czyli  Rosjanki osiągnęły natomiast czas 2,22`27″min.

IV miejsce w tej międzynarodowej imprezie to największy sukces sportowy odniesiony przez reprezentantki gimnazjum w jego dotychczasowej historii, nie tylko w gminie, ale też w powiecie trzebnickim. Mam prawo sądzić, że podobnego sukcesu zespołowego nie osiągnęła żadna szkoła. Myślę, że jest to też jeden z największych sukcesów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” Żmigród, oprócz 30 indywidualnych medali Mistrzostw Polski zdobytych w ciągu 25 lat jego istnienia (1990-2015) – powiedział szczęśliwy szkoleniowiec żmigrodzkich zawodniczek Ludwik Łyczakowski.

Niewątpliwie na sukces w tych biegach w Łodzi złożyła się ciężka praca wszystkich dziewcząt i trenera oraz pomoc organizacyjna sekretarza klubu, na co dzień nauczyciela wychowania fizycznego w żmigrodzkim Gimnazjum – Aleksandra Wrońskiego.

W imieniu Czytelników NOWej gazety trzebnickiej całej ekipie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GPS

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here