Internet dla wszystkich w gminie Oborniki Śląskie

764

Internet będzie dostępny, dzięki zainstalowanym już 19 hotspotom. Będą one transmitowały, na odległość do 200 m, bezpłatną bezprzewodową sieć o szybkości 10 mb/s.

Hotspoty będą miały zainstalowany firewall – program chroniący najmłodszych przed niechcianymi treściami. Sieć zaprojektowano tak, żeby istniała możliwość jej ewentualnego rozwoju w przyszłości.

Celem projektu jest przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu. Miejscowości wybrane do realizacji projektu to tzw. białe plamy na cyfrowej mapie Polski, czyli takie, w których stały dostęp do internetu ma najmniej mieszkańców.

Projekt „Internet dla wszystkich w Gminie Oborniki Śląskie” jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Będzie kosztował około 400 tysięcy, połowę kosztów zapłaci gmina Oborniki.

Obornicka gmina zrealizowała program bezpłatnego dostępu do internetu w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wszystkie informacje przekazała nam Katarzyna Jarczewska z Urzędu Miejskiego w Obornikach.

2 KOMENTARZY

  1. popieram Pana Wiesława. Zastanawiam się kiedy w końcu, np. Kuraszków doczeka się obiecanej od dawien dawna kanalizacji? o innych sprawach nie wspomnę bo szkoda nawet na to czasu. Najładniejsza wieś w gminie i nadal bez kanalizacji….wstyd.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here