15-latek pobił dla 10 zł

901

Nie było żadnej wyraźnej przyczyny, ani też powodu, dla jakiego młodziutki chłopak pobił na ulicy przechodnia. Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, do ataku doszło w kwietniu tego roku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich, na podstawie materiałów operacyjnych, ustalili i zatrzymali 15-latka, który usiłował dokonać rozboju na idącym chodnikiem 26-letnim mężczyźnie. 

W toku prowadzonych czynności nieletni przyznał się policjantom, że chciał od mężczyzny 10 złotych. Widząc, że jego groźby nie przyniosły zamierzonego celu, zażądał od pokrzywdzonego, oprócz pieniędzy jeszcze telefonu komórkowego. Następnie używając siły, przewrócił na ziemię mężczyznę, którego kopał po całym ciele. Zamierzonego celu nie osiągnął, ponieważ został spłoszony przez osobę postronną, która udzieliła pomocy pokrzywdzonemu, a on sam zdążył uciec – mówi policjantka.

Ponieważ chłopak ma dopiero 15 lat, za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

Po co chłopakowi było te 10 zł nie wiemy. Ale aż strach pomyśleć, do czego ten młody człowiek byłby zdolny, gdyby nie spłoszyli go przechodnie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here