Z trzebnickiego Liceum w Świat Nauki

39

29 maja br. na zaproszenie dyrekcji liceum gościliśmy naszą absolwentkę Agnieszkę Ptasińską – Strzałkę, która jest doktorantką Wydziału Biotechnologii.

Na swojej uczelni prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz zajmuje się badaniami z zakresu mikrobiologii, w ramach przygotowywanej pracy doktorskiej. Pani Agnieszka przyjechała do nas z wykładem dotyczącym wyników swoich badań.

Uczniowie dowidzieli się „co ma bakteria do meduzy i dlaczego pewien gatunek meduzy świeci”. Zainteresowanie uczniów wzbudził wątek dotyczący wykorzystania bakterii do produkcji antybiotyków, ponieważ nasza absolwentka prowadzi takie badania laboratoryjne. Wykład był atrakcyjny dla młodzieży również dlatego, że Pani Agnieszka zademonstrowała badane szczepy bakterii i wyjaśniła, na czy polega mikroskopia time-lapse.

Dyrekcji szkoły i nauczycielom jest szczególnie miło, że nasza uczennica i absolwentka wybrała drogę kariery naukowej.

Pani Agnieszka uczyła się w naszej szkole przez sześć lat; ukończyła gimnazjum oraz liceum. Wyróżniała się zainteresowaniami przyrodniczymi, a swoją pasję mogła rozwijać w ramach przedmiotów rozszerzonych: biologii i chemii. W tym czasie odnosiła wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach, m.in.: była finalistką Olimpiady Biologicznej.

Życzymy naszej absolwentce sukcesów w badaniach naukowych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here