Obcokrajowcy zdominowali Żmigrodzki Bieg Smoka

873
Żmigrodzianie Anna i Marcin Urbaniak z dziećmi i burmistrzem Robertem Lewandowskim szczęśliwi po zakończeniu VI Biegu Smoka
Żmigrodzianie Anna i Marcin Urbaniak z dziećmi i burmistrzem Robertem Lewandowskim szczęśliwi po zakończeniu VI Biegu Smoka

Wśród kobiet natomiast nagrodę główną (700zł) zdobyła ukraińska biegaczka Tatiana Kozubova pokonując dystans 10 kilometrów w czasie 38 minut.

Najszybszym żmigrodzianinem tego dnia okazało się 21-letni Mateusz Samiło, który uzyskał czas 37:58. Z kolei najlepszą żmigrodzianką okazała się doświadczona Krystyna Musielak (53:18). Faworytką w tej kategorii była o wiele młodsza Aneta Kosarzycka, ale jak się okazało tego dnia nie wytrzymała trudów biegu i musiała skorzystać z pomocy ratowników medycznych.

Warto zaznaczyć, że czynny udział w zawodach po raz trzeci z rzędu wziął burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, który uzyskał czas 50:48. Tym razem nie udało się jednak szybciej dobiec do mety. – Cieszę się, że dobiegłem. Panujące warunki atmosferyczne nie pozwalały dzisiaj na jakieś rekordy. Żar z nieba nie był w tym biegu naszym sprzymierzeńcem – analizował burmistrz Lewandowski.

Po tym jak ostatni zawodnik VI Żmigrodzkiego Biegu Smoka przekroczył linię mety, wszyscy udali się na trybunę pobliskiego stadionu, gdzie miała miejsce uroczysta dekoracja, z rąk burmistrza Żmigrodu oraz jego zastępcy Zdzisława Średniawskiego. – Dziękuję wszystkim zawodnikom przede wszystkim za przybycie i udział w VI Żmigrodzkim Biegu Smoka. Dziękuję pracownikom Zespołu Placówek Kultury za przygotowanie tegorocznych zawodów. Na trasie było naprawdę ciężko ze względu na panujące upalne warunki atmosferyczne, ale daliśmy radę i myślę, że każdy może czuć dumę z pokonania 10-kilometrowej trasy. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznym Żmigrodzkim Biegu Smoka –  zakończył Robert Lewandowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here