Z wizytą u policjantów

177

Jak informuje Iwona Mazur, oficer prasowy komendy policji w Trzebnicy, w ciągu dwóch dni ponad 50 dzieci z zerówki, (ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy), odwiedziło Komendę Powiatową Policji. – Spotkanie było dużym przeżyciem dla zerówkowiczów, którzy dowiedzieli się m.in.: jak postępować z niebezpiecznym psem, jak uchronić się od niebezpieczeństw nad wodą, jak zachować się bezpiecznie w sytuacjach, kiedy obca osoba prosi dziecko, żeby gdzieś z nim poszło, a także jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę – mówi policjantka.

Dzieci chętnie zgłaszały się do przygotowanych przez policjantów scenek tematycznych i pod bacznym okiem funkcjonariuszy, ćwiczyły zachowanie w różnych sytuacjach. Dużą atrakcją była dla nich wizyta na stanowisku kierowania jednostką. Dzieci sprawdzały także jak działa wykrywacz metalu.

Wszyscy uczestnicy na koniec spotkania otrzymali od policjantów na pamiątkę puzzle z wizerunkiem dobrze znanej trzebnickim dzieciom, maskotki policji dolnośląskiej – Komisarza Lwa. Mamy nadzieję, że zabawa z puzzlami będzie dobrym sposobem na pobudzenie wyobraźni i rozwijanie kreatywności najmłodszych – podsumowuje Iwona Mazur.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here