Udany finisz Piasta. Polonia ukąsiła mistrza

617
Trener Piasta Żmigród Grzegorz Podstawek może być zadowolony z postawy swojej drużyny.

W środę 2 czerwca Piast Żmigród przegrał na wyjeździe z MKS Oława 0:1, a Polonię Trzebnica rozgromił przed własną publicznością Dąb Przybyszów aż 8:1.

W sobotę 6 czerwca zakończono tegoroczne rozgrywki w tej klasie rozgrywkowej. Żmigrodzianie podejmowali na własnym stadionie Ślęzę Wrocław z którą nie wygrali od 3,5 roku.

Zła passa została wreszcie przełamana przez podopiecznych trenera Grzegorza Podstawka, którzy objęli prowadzenie w 34 minucie gry. Wówczas aktywny od pierwszego gwizdka sędziego skrzydłowy Artur Monasterski popisał się efektownym rajdem lewą stroną i spod linii końcowej boiska zagrał w pole bramkowe, a tam nadbiegający Grzegorz Mazurek dokonał formalności i z bliskiej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron, a dokładnie w 75 minucie żmigrodzianie powiększyli swój dorobek bramkowy. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego zaprezentował Grzegorz Skrzypczak, a skutecznym strzałem głową popisał się Filip Kendzia, dla którego było to premierowe trafienie w barwach żmigrodzkiego klubu.

W 85 minucie Ślęza zdobyła kontaktowego i bardzo pięknego gola autorstwa Jakuba Bohdanowicza. Piłka po strzale zza pola karnego zawodnika Ślęzy poszybowała w samo okienko bramki Krzysztofa Dziwera, który był w tej sytuacji bezradny.

Dwie minuty później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Ernest Balicki. Jak się jednak okazało osłabienie to nie wpłynęło już na zmianę rezultatu. Ostatecznie Piast Żmigród wygrał ze Ślęzą Wrocław 2:1 i z ilością 45 punktów na swoim koncie zakończył sezon 2014/2015, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło mu zająć 10 pozycję w tabeli.